Спецпроект

Княгиня Романова подякувала українцям за "збереження спільної історії"

Голова Російського імператорського дому велика княгиня Марія Романова під час перебування в Севастополі відзначила важливість збереження історії.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Я рада бачити, що наша спільна історія зберігається, і важливо, щоб ми могли передати її наступним поколінням, щоб ми залишилися дружні", - сказала Романова під час зустрічі в Севастопольській міській державній адміністрації з виконуючим обов'язки голови МДА Сергієм Живодуєва і головою Севастопольської міської ради Юрієм Дойниковим.

Високопоставлена ​​гостя висловила також слова подяки за те, що пам'ять про її сім'ю зберігається. "Мені так приємно бачити, що пам'ять моєї родини не забута, що ви досі наступними поколіннями вчите нашу спільну історію, і що ви дозволяєте, щоб моя сім'я теж брала участь у цій історії", - зазначила глава Російського імператорського будинку.

За словами великої княгині Романової, її батьки казали, що Севастополь - "біле місто, у ньому добрі люди, які тебе завжди зустрічають".

Зі свого боку в.о. голови адміністрації Живодуєв сказав, що "історію не можна переробити".

Голова міськради Дойников зазначив, що "севастопольці дуже раді гостям, які допомагають зберігати історію, нагадують про те, що було в історії руського, радянського, російського, українського народу". "Ми вдячні тим, хто своїми візитами дозволяє нам цю історію відновлювати, і на прикладах історії виховувати нове покоління", - сказав Дойников.

Під час перебування в Севастополі Марія Романова поклала квіти до пам'ятника імператриці Катерині та оглянула історичні місця міста.

Нагадаємо, що велику княгиню в Україну запросив президент Янукович і митрополит УПЦ МП Володимир (Сабодан). В Сімферопольському аеропорту її зустрічав і син президента Віктор Янукович. Це перший візит Романової у нашу державу.

ДОВІДКА:

Марія Романова - дочка голови Російського імператорського будинку у вигнанні Володимира Романова (син російського великого князя Кирила Володимировича, що прийняв в 1924 році титул всеросійського імператора у вигнанні, онук імператора Олександра II) та його дружини Леоніди Багратіон-Мухранської. В даний час проживає в Іспанії. У 1989 році була проголошена своїм батьком спадкоємицею Російського престолу.

Близькі родичі і слуги останнього Російського імператора Миколи ІІ разом із монархом, який перед цим зрікся престолу, були знищені більшовиками в червні 1918 року на Уралі. Вони канонізовані РПЦ як страстотерпці. Після їхньої смерті Кирило Володимирович став старшим членом династії. Цікавий момент - під час Лютневої революції 1917 року, коли Микола ІІ зрікся влади, Кирило виступив проти "царського режиму", вдягнувши червоний бант.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.