Спецпроект

"Борці з комунізмом" у Чехії отримають підвищену пенсію і гроші

За рішенням Сенату Чехії учасники антикомуністичного опору отримають матеріальну компенсацію і підвищену пенсію.

Про це повідомляє чеська агенція Ptel.

Учасники "третього антикомуністичного опору" отримають виплату в розмірі 100 тисяч крон, овдовілі дружини - 50 тисяч. У випадку, якщо учасники отримують низьку пенсію, то виплати будуть підвищені до середнього рівня (близько 11 тисяч крон).

Проект закону затверджений Сенатом Чеської республіки і направляється на підпис президенту ЧР Вацлаву Клаусу. Закон вступить в силу в символічну дату - 17 листопада (День боротьби за свободу і демократію).

Естрада і політика. Прага-1968 і дві долі зірок поп-музики

Проект закону підтримали 44 з 71 присутніх при голосуванні сенаторів, в тому числі багато соціал-демократів.

Законодавцям ще належить прийняти рішення про те, яким способом учасники опору зможуть засвідчити свою діяльність, і як визначити коло людей, на яких закон поширюватися не буде.

Нагадаємо, що минулого року комуністичним чиновникам Польщі зменшили пенсії.

Серце, самогубство чи вбивство? Як загинув Василь Стус

Уночі з 3 на 4 вересня 1985 року в карцері табору особливого режиму ВС-389/36 у с. Кучино Чусовського р-ну Пермської обл. пішов із життя 47-річний поет і правозахисник Василь Стус. Версій, чому це сталося, кілька. Але я певен...

Квота на розстріл "ворогів народу": як праонука знайшла справу репресованого прадіда

У травні цього року при Архіві національної пам`яті відкрився Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Весь цей час співробітники допомагають сотням людей дізнатися, в яких архівах можуть зберігатися таємниці їхніх репресованих родин. Вікторія Тараненко з Дніпропетровщини стала однією з перших, кому вдалося знайти справу свого репресованого прадіда та нарешті дізнатися, за що його арештував НКВД у часи Великого терору.

Ігор Галагіда: «Зміна парадигми – з катів на жертви»

З одного міліцейського документу. Після вбивства українців правоохоронці розпочали слідство. Люди, що вижили, розповіли, що бандити ставили їм питання: хто з них русин, хто – поляк? Того, хто виявлявся русином, – убивали. Ми поки що не знаємо, хто вчинив цей злочин – члени підпілля чи просто бандити, але навіть другий варіант вказує на те, що й кримінальна діяльність могла все ж мати національний характер.

Де сховані «камені спотикання»?

Значно легше цькувати окремих представників спротиву, а всіх незгодних загалом звинуватити у антисемітизмі («вони проти єврейського проекту, вони не хочуть вшанувати жертви Голокосту!»). Але люди не дурні і не засліплені, вони бачать, хто щиро вболіває за збереження пам’яті жертв, а хто цинічно піариться на цій пам’яті.