НБУ випускає срібну монету вагою в 500 г, присвячену Софії Київській

Нацбанк України вводить в обiг пiвкiлограмову срiбну монету "1000-рiччя заснування Софiйського собору".

Про це повідомляє "Інтерфакс".

Нацiональний банк України (НБУ), продовжуючи серiю "Духовнi скарби України", вводить в обiг 16 вересня пам'ятну монету номiналом 50 грн, присвячену заснованому в XI столiттi Софiйського собору.

"Софiя Київська в усi часи захоплювала своєю величчю i досi справляє надзвичайне враження як видатне творiння архiтектури i монументального живопису", - наголошується в листi.

Монету виготовлено зi срiбла 999 проби: маса в чистотi - 500,0 г, дiаметр - 85,0 мм, тираж - до 1 тис. штук. Елемент оздоблення - локальна позолота.

За перiод 1995-2010 рр.. Нацбанк ввiв в обiг понад 470 видiв пам'ятних i ювiлейних монет України. У 2011 роцi заплановано випуск 35-38 найменувань пам'ятних i ювiлейних монет.

Місця (не)пам’яті про розстріляних євреїв Берестечка

«Нами розчинять, а вами замісять», – промовив старий єврей невідомо до кого, крокуючи разом з іншими берестюками юдейської віри до ґетто повз хату на міському роздоріжжі.

Пастор з Майдану Ральф-Ґергард Гаска

Якщо ці події нас чомусь навчають, то ось чому: перед силою цих багатьох «маленьких» людей, які з вірою у Господа ідуть своїми дорогами, не встоять жодні тирани і диктатори, і всі самозакохані та байдужі можновладці мають боятися їх, бо не вони переможуть.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Хто вбив Галю?

Нещодавно в українському медіа-просторі з’явилася стаття Наталії Крестовської, присвячена різноманітним видам історичних фейків та методам боротьби з ними на прикладі поширених в сучасному українському суспільстві міфах.
Ще одна фейк-фольк-хісторі, що періодично набуває популярності в українському суспільстві – це «істинний» варіант широковідомої народної пісні про Галю «Їхали козаки із Дону додому».