НБУ випускає срібну монету вагою в 500 г, присвячену Софії Київській

Нацбанк України вводить в обiг пiвкiлограмову срiбну монету "1000-рiччя заснування Софiйського собору".

Про це повідомляє "Інтерфакс".

Нацiональний банк України (НБУ), продовжуючи серiю "Духовнi скарби України", вводить в обiг 16 вересня пам'ятну монету номiналом 50 грн, присвячену заснованому в XI столiттi Софiйського собору.

"Софiя Київська в усi часи захоплювала своєю величчю i досi справляє надзвичайне враження як видатне творiння архiтектури i монументального живопису", - наголошується в листi.

Монету виготовлено зi срiбла 999 проби: маса в чистотi - 500,0 г, дiаметр - 85,0 мм, тираж - до 1 тис. штук. Елемент оздоблення - локальна позолота.

За перiод 1995-2010 рр.. Нацбанк ввiв в обiг понад 470 видiв пам'ятних i ювiлейних монет України. У 2011 роцi заплановано випуск 35-38 найменувань пам'ятних i ювiлейних монет.

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем