До 30-ї річниці Незалежності Укрпошта та Нацбанк випустили пам’ятну продукцію

Укрпошта ввела в обіг поштову марку та поштовий блок із зображенням Монумента Незалежності. Йдеться про 52-метрову колону зі статуєю Берегині-Оранти, яка тримає в руках калинову гілку.

Про це повідомляє Локальні історія.

 

До поштового блоку та марки в обіг випустили і конверти "Перший день" та сувенірний буклет. На конверті до блоку надрукували перший куплет Державного Гімну України.

Поштовий блок та марку уже ввели в обіг. Тираж марки становить – 150 тисяч примірників, а блоку – 25 тисяч.

В Укрпошті зазначають, що філателісти також можуть придбати сувенірний буклет, до якого, крім поштового блоку та марки "Монумент Незалежності (2001), Київ" увійшла й пам'ятна монета Національного Банку України "До 30-річчя незалежності України", яку ввели в обіг напередодні.

Окрім того, у Нацбанку анонсували, що 20 серпня вводять в обіг дві пам'ятні банкноти номіналами 100 та 500 гривень, присвячені 30-річчю Незалежності України.

"Пам'ятні банкноти відтворюють дизайн банкнот номіналом 100 та 500 гривень і водночас мають важливу відмінність – на їхньому лицьовому боці нанесена айдентика (символіка) до святкування 30-тої річниці Незалежності України", – розповіли в НБУ.

 

У регуляторі зазначають, що святкова айдентика "30 років Незалежності України" поступово змінює колір від зміни кута нахилу купюри.

Ціна пам'ятної банкноти номіналом у 100 гривень становить 114 гривень. Банкнота у 500 гривень коштує 512 гривень.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.