На Савур-Могилі святкували 68 років звільнення Донбасу від нацистів

На меморіальному комплексі "Савур-Могила" (знаходиться на межі кордонів Луганської і Донецької областей, а також Ростовської області РФ) відбулися урочистості з нагоди 68-ї річниці звільнення Донбасу від німецько-фашистських загарбників.

Про це повідомляє офіційний сайт Донецької обласної ради.

В урочистостях взяли участь заступник голови Донецької облради Олександр Кравцов, голова Донецької ОДА Андрій Шишацький, ветерани, представники громадськості, делегації Луганської і Ростовської областей.

"Дуже важливо, щоб у таких заходах брало участь якомога більше молоді, - сказав Кравцов у розмові з ветеранами. - Я сам завжди відвідую всі заходи, приурочені до важливих дат історії Великої Вітчизняної війни, впевнений, що і мої діти також будуть шанувати все те, що пов'язано з пам'яттю про нашу Велику перемогу".

Учасники мітингу поклали квіти до Хреста загиблих в боях, блоку Пам'яті, Вічного вогню й обеліску.

Лютнева драма президента Бенеша

За столом в кабінеті президента Чехословаччини на Празькому Граді сидів сивий хворий чоловік. Президенту Едвардові Бенешу було лише 63 роки, проте постійні хвороби і тиск з боку політичних опонентів цілковито виснажили його. Президент щойно підписав призначення нового комуністичного уряду. Його держава, яку він власноруч засновував, будував і за яку бився десятиліттями, провалювалася в морок комуністичної диктатури. І під вироком Чехословаччині стояв його, Едварда Бенеша, підпис. Одного з найбільших демократів в історії центральної Європи ХХ століття.

Панас Мирний у 1917 році. Живий і голодний статський радник

Ні, Панас Мирний не помер у ХІХ столітті. Він та Іван Нечуй-Левицький - два письменники-класики, хто пережив революцію. І хоча його роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні" вивчали в школі всі без винятку покоління українців, для більшості цей факт - неабияка новина.

Сергій Гірік: гасла УНР нагадували більшовицькі

Інтерв'ю з кандидатом історичних наук, вченим секретарем Української асоціації юдаїки Сергієм Гіріком

Партії «хамелеони»

В Україні зареєстровано 352 політичних партії. За цим показником вона посідає перше місце в Європі. Однак партії у нас не лише активно реєструються, а й перейменовуються. 44% діючих партій хоча б раз за історію існування змінили свою назву. В останні роки кількість перейменувань партій перевищує кількість нових реєстрацій.