Розпродаж артефактів, врятованих із "Титаніка" (ФОТО)

Врятовані під час катастрофи "Титаніка" артефакти будуть виставлені на аукціон у зв'язку зі 100-річчям із дня трагедії. Серед них посуд, гроші, частини корабельного оснащення і навіть шматок правого борту - того самого, який проломив айсберг.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на компанію пересувних виставок "Прем'єр екзибішнс".

Інсценування катастрофи при вході на виставку

Серед 5,5 тисячі предметів, які будуть представлені на аукціоні - вироби з порцеляни, предмети корабельного оснащення і частини корпусу судна.

Чайний сервіз для пасажирів третього класу та екіпажу. Логотип компанії "Вайт Стар Лайн" - власника "Титаніка"

Всі предмети будуть представлені на торгах єдиним лотом.

 Ось так виглядають експонати

Загальна номінальна вартість лота становить 189 млн доларів.

 Чайний сервіз пасажирів першого класу

Очікується, що аукціон відбудеться 1 квітня в аукціонному домі "Гернсі" в Нью-Йорку, а результати торгів стануть відомі не раніше, ніж 15 квітня, у столітню річницю з дня краху судна.

 Гроші пасажирів "Титаніка". Всі попередні фото: chron.com

Компанія "Прем'єр екзібішнс" займається організацією пересувних виставок і отримала популярність головним чином завдяки організації виставки, присвяченої краху "Титаніка".

 Один із найбільших уламків "Титаніка", піднятий з морського дна - 15-тонний шматок корпусу правого борту судна. Саме цим бортом корабель напоровся на плавучий лід. Фото: oneincomedollar.com

"Титанік" - один із найбільших у світі пасажирських пароплавів свого часу, зазнав катастрофи під час першого ж свого рейсу маршрутом "Саутгемптон-Шербур-Ков-Нью-Йорк".

Гвинти "Титаніка" перед спуском судна на воду. Фото: australiangeographic.com.au

15 квітня 1912 року судно зіштовхнулося з айсбергом неподалік канадського узбережжя і затонуло. З 2223 людей на борту загинуло 1517 осіб.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.