Створено комітет, який святкуватиме ювілеї УПА, Шухевича і Стецька

З метою урочистого відзначення ювілеїв і вшанування учасників національно-визвольної боротьби створено громадський Світовий ювілейний комітет.

Про це "Історичній Правді" повідомили організатори комітету.

Комітет створено з нагоди ювілеїв, які відзначатимуться наступного 2012 року:

- 105-річчя від дня народження Головного командира УПА Романа Шухевича,

- 70-річчя створення Української Повстанської Армії,

100-річчя від дня народження провідника ОУН (бандерівців), голови уряду, створеного внаслідок Акту 30 червня 1941 року, Ярослава Стецька.

Ювілений комітет очолили голова Всеукраїнського братства ОУН-УПА Михайло Зеленчук і голова ОУН(б) Стефан Романів.

Головним організатором та координатором проведення центральних урочистостей є Центр національного відродження ім. Степана Бандери.

Оргкомітетом розробляється програма урочистих заходів на 2012 рік. У зв’язку з цим скеровано листи до обласних рад, які у 2006-2007 роках визнали УПА воюючою стороною, з пропозицією долучитися до роботи оргкомітету, ухвалити відповідні рішення щодо відзначення ювілеїв знаменних подій у 2012 році і затвердити обласні програми урочистостей.

Карабах: гіркі плоди «Чорного саду»

Ескалація вірмено-азербайджанського збройного конфлікту, що почалася 27 вересня 2020 року, одразу стала дуже медійною темою. Жваво відгукнувся і український сегмент Фейсбуку: з’явилася низка дописів та обговорень про причини, характер і перспективи війни, а також про українські паралелі та українські інтереси в подіях на Кавказі

Мюнхенський договір 1938: зрада напередодні війни

Годинник на празькому головному вокзалі, пойменованого на честь Вудро Вілсона, показував третю годину дня. З щойно прибулого потягу на перон вийшов високий акуратно вдягнений чоловік поважного віку – колишній міністр торгівлі Великобританії, а нині просто лорд Уолтер Ранcімен. Надворі було третє серпня 1938 року. Лорд Ранcімен прибув в Прагу із непростим завданням – переконати президента Чехословаччини Едварда Бенеша віддати прикордонні області своєї країни німецькому Райху.

Городниця: від унікального скарбу до давньоруського городища

У Городниці на Житомирщині, де в кінці серпня знайшли унікальний тисячолітній скарб із 38 срібниками, археологи виявили невідоме досі давньоруське городище

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.