У Києві відкрилася фотовиставка Льюїса Керрола (ФОТО)

До 27 січня в Києві можна відвідати виставку фоторобіт автора "Аліси в Країні чудес" Льюїса Керрола - математика й письменника, який був також одним із кращих фотографів Великобританії часів королеви Вікторії.

Про це повідомляє The Village.

У фотоцентрі PhotoCULT відкривається виставка семи репродукцій фотографій Льюїса Керролла, автора "Аліси в Країні чудес". Знаменитий казкар був ще й одним з кращих фотографів Вікторіанської епохи, коли фотографія тільки зароджувалася.

На більшості знімків зображені маленькі дівчатка, для яких Керролл писав казки. Усього в світі збереглося близько 1 000 його робіт.

На виставці в Києві можна побачити автопортрет самого Льюїса Керролла, кілька групових портретів дітей сімейства Ліддел (Керролл дружив з цією родиною і часто фотографував дітей), чотири портрети Аліси Ліддел - тієї самої, для якої він і вигадав знамениту казку.

Причому на одній з фотографій дівчинка вже доросла.

"Керролл був першим портретистом, який привніс у фотографію природність і невимушеність. Знімаючи в техніці складного мокроколлодіонного процесу, з витримкою більше хвилини, він примудрявся показувати справжні дитячі емоції, - зазначила фотограф Ірина Рузина з центру PhotoCULT. - Поки Керролл налаштовував камеру, поливав розчинами фотопластину, він розповідав дітям химерні й смішні історії. Саме тому діти вважали його своїм і вели себе дуже розкуто".

Як фотограф Керролл був забутий на початку XX століття, бібліографи всю увагу сконцентрували на його літературних творах.

У 1945 році німецький колекціонер фотографій Вікторіанської епохи випадково придбав у лондонського букініста альбом з 65 знімками, підписаними Льюїсом Керроллом.

Час і місце: до 27 січня з 11:00 до 20:00 без вихідних. Київ, вулиця Пушкінська, 21.

Вхід безкоштовний.

Дивіться також: "Харків і харків'яни XIX сторіччя у кадрах Олексія Іваницького" (ФОТО)

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.