У Києві відкрилася фотовиставка Льюїса Керрола (ФОТО)

До 27 січня в Києві можна відвідати виставку фоторобіт автора "Аліси в Країні чудес" Льюїса Керрола - математика й письменника, який був також одним із кращих фотографів Великобританії часів королеви Вікторії.

Про це повідомляє The Village.

У фотоцентрі PhotoCULT відкривається виставка семи репродукцій фотографій Льюїса Керролла, автора "Аліси в Країні чудес". Знаменитий казкар був ще й одним з кращих фотографів Вікторіанської епохи, коли фотографія тільки зароджувалася.

На більшості знімків зображені маленькі дівчатка, для яких Керролл писав казки. Усього в світі збереглося близько 1 000 його робіт.

На виставці в Києві можна побачити автопортрет самого Льюїса Керролла, кілька групових портретів дітей сімейства Ліддел (Керролл дружив з цією родиною і часто фотографував дітей), чотири портрети Аліси Ліддел - тієї самої, для якої він і вигадав знамениту казку.

Причому на одній з фотографій дівчинка вже доросла.

"Керролл був першим портретистом, який привніс у фотографію природність і невимушеність. Знімаючи в техніці складного мокроколлодіонного процесу, з витримкою більше хвилини, він примудрявся показувати справжні дитячі емоції, - зазначила фотограф Ірина Рузина з центру PhotoCULT. - Поки Керролл налаштовував камеру, поливав розчинами фотопластину, він розповідав дітям химерні й смішні історії. Саме тому діти вважали його своїм і вели себе дуже розкуто".

Як фотограф Керролл був забутий на початку XX століття, бібліографи всю увагу сконцентрували на його літературних творах.

У 1945 році німецький колекціонер фотографій Вікторіанської епохи випадково придбав у лондонського букініста альбом з 65 знімками, підписаними Льюїсом Керроллом.

Час і місце: до 27 січня з 11:00 до 20:00 без вихідних. Київ, вулиця Пушкінська, 21.

Вхід безкоштовний.

Дивіться також: "Харків і харків'яни XIX сторіччя у кадрах Олексія Іваницького" (ФОТО)

«Мельниківці» - також патріоти!

Це була величезна трагедія українського визвольного руху, адже як бандерівці, так і мельниківці однаково гинули в боротьбі за незалежність, але при цьому ще й поборювали один одного

Рудольф Вайль: вакцина від Голокосту

Чистокровного етнічного німця Рудольфа Фредериковича Вайгля викликали до німецького губернатора Львова та передали пропозицію Гіммлера — переїхати до Німеччини, створити в Берліні власний інститут, очолити кафедру в університеті та отримати по війні Нобелівську премію. Йшов 1942 рік, німецькі війська стояли під Москвою, відмовлятися від такої блискучої пропозиції не було сенсу. До того ж Вайглю вже було 59, у такому віці не сперечаються з гіммлерами.

Перелом у Громадянській війні у США: Геттісберг й Віксберг

Кожне око бачило легіони ворога, могутню непереборну хвилю океану озброєних людей, яка неслася на нас! Полк за полком, бригада за бригадою виходять із лісу й поспішно займають своє місце в строю напоготові до штурму. Горда дивізія Пікетта і ще якісь частини стоять на їх правому фланзі. Багряні прапори лопотять, їхні вершники мчать галопом угору-вниз; стволи й багнети вісімнадцяти тисяч бійців виблискують на сонці — похилий ліс блискучої сталі.

Карл XII в Україні. Розповідь кароліна

Нашому Королю ворожили більше, ніж будь-якому іншому королівському сину у Європі. Усі ворожіння сходилися в одному: йому не посміхатиметься вдача і перемоги до тих пір, поки він не завоює Рим. І через те, що між назвами Рим і Ромни була не така вже і велика різниця, всі подумали, що передбачення здійснилося