Українській "Вікіпедії" - 8 років

30 січня 2012 року виповнюється 8 років з того часу, як була створена перша стаття в україномовному розділі "Вікіпедії".

Про це повідомляє прес-служба "Вікімедія Україна".

30 січня 2004 року була створена перша змістовна стаття в українській Вікіпедії – "Атом". Цю статтю започаткував незареєстрований користувач із Японії.

Пізніше, 4 квітня 2004 року було офіційно активовано український мовний розділ Вікіпедії. На той час у ньому було вже 1000 статей. До кінця того року кількість статей в українській Вікіпедії перевищила 10 тисяч.

За 4 роки було написано стотисячну статтю. У квітні 2010 року – двухсоттисячну, а у липні минулого року – трьохсоттисячну статтю.

Наразі українська Вікіпедія є найбільшою енциклопедією українською мовою, яка коли-небудь існувала. В ній нараховуються більше 360 тисяч статей. Приміром, у найбільшій паперовій енциклопедії українською мовою – в Українській Радянській енциклопедії було лише близько 50 тисяч статей.

Українська Вікіпедія наразі займає 14-те місце за кількістю статей серед 282-х мовних розділів Вікіпедії. За темпами зростання популярності вона є другою Вікіпедією у світі після китайської.  

Вікіпедія – багатомовна он-лайн енциклопедія, яка була створена 15 січня 2001 року Джиммі Вейлзом. Основний принцип Вікіпедії полягає у тому, що кожна людина може її редагувати. При цьому редактори Вікіпедії працюють на волонтерських засадах.

Наразі вона є найбільшою он-лайн енциклопедією у світі: створено більше 20 млн статей 282 мовами світу,.

Нагадаємо, 15 січня Вікіпедії виповнилося 11 років.

Незалежна Україна

Ніхто не міг сказати, скільки людей під Верховною Радою: тисячі, десятки тисяч? А може, всі сто тисяч? Депутати, які проходили крізь натовп, не знали точного числа. Був сонячний суботній ранок 24 серпня.

100 книг Незалежності. "Історична правда" рекомендує

Перелік видань, які вийшли за часів незалежності і які дають можливість пізнати історію України, Європи, наших сусідів, окремих людей і явищ. І які роблять це з різних перспектив. Певні, що час, витрачений на читання не буде втраченим.

Українці. Найнещасливіша нація чотирьох континентів

Українці — найнещасливіша нація Європи, обох Америк та Австралії. Таким є підсумок нашого розвитку напередодні 28-ї річниці Незалежности. Як українці змінювалися протягом років Незалежності? Чому ми впритул не помічаємо, що насправді Україна — не Уганда!?

Український парад у столиці Росії

Мрія? Ні – це вже було. І не один раз. Побутує думка, що в нашій історії мало світлих сторінок і перемог. Грандіозний український військовий парад в столиці Росії: як це було?