КРЕМЛЬ ПРОГОЛОСИВ 2012-ИЙ "РОКОМ РОСІЙСЬКОЇ ІСТОРІЇ"

Президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв підписав указ "Про проведення в Російській Федерації Року російської історії".

Про це повідомляється на офіційному сайті президента РФ.

Документ підписано "з метою привернення уваги суспільства до російської історії і ролі Росії у світовому історичному процесі", йдеться у тексті указу.

Указ зобов'язує уряд РФ створити організаційний комітет, забезпечити розробку та затвердження плану основних заходів щодо проведення року російської історії і рекомендувати органам виконавчої влади суб'єктів РФ здійснювати ці заходи.

Нагадаємо, у травні 2009 року при президенті РФ було створено комісію з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії.

У грудні 2010 року керівник адміністрації президента РФ Сергій Наришкін повідомив, що до 2014 року планується розпочати інформаційну кампанію з нагадування світові про російську військову доблесть під час Першої світової війни.

Історія заборони: Секс на Закарпаття потрапив із Угорщини

Коли в радянський час жартували про те, що “в СРСР сексу нема”, то частково мали рацію. Оголене людське тіло, щось сексуальне вважалося поза законом. Табу. Натомість не для партійної еліти, яка мала змогу вільно подорожувати за кордон і привозити собі деякі атрибути західного “солодкого життя”, у тому числі, журнали та відеокасети з “полуничкою”.

Вулиця “Антикомунізм”: спільна боротьба євреїв та українців

У другій половині 1950-х років вихідці із Західної України Ярослав Стецько та Гавів Шибер активно сприяли утворенню світової антикомуністичної організації. Ярослав Стецько(президент Антибільшовицького Блоку Народів) очолював організаційний комітет Антикомуністичного континентального конгресу в Гватемалі, тоді як Гавів Шибер, вперше представляв ізраїльську антикомуністичну організацію – Антикомуністичний голос Єрусалиму – на такому заході.

Шляхта обрає авантюризм

Не втручайся до чужих справ, але не дозволяй, щоб втручались у твої; Доброї ради слухай, але май власну думку. Не дозволяй собі зректися виконання задуманого ні через труднощі, ані через небезпеки. Не змушуй нікого визнавати свої погляди, як і не дозволяй, щоб до твоїх поглядів ставилися без належної поваги. Не хились як тростинка, а будь непорушним, як дуб; стократно краще бути зламаним та зігнутим, ніж гнутися щоразу в ту чи іншу сторону. Не будь зарозумілим щодо людей, нижчих станом за тебе, але й не колінкуй перед вищими. Не звертай уваги на людські вчинки, а за свої власні відповідай перед Богом та своїм сумлінням.

Акт Злуки. Спогад архієпископа Варлаама

Легкою сніжною імлою окритий, зранку прокинувся Київ, але піднялося вгору сонце й розвіяло імлу. Вздовж вулиць і бульварів стоять, мов дівчата в шлюбних сукнях, вкриті інеєм дерева. По всіх, пухнатим снігом вкритих, вулицях незвичайний рух. Організації, школи, діти, молодь і старше громадянство, все святочно вдягнене, гуртками й поодинці – поспішає до Св. Софії на велике свято