У Києві до 23 лютого покажуть бронетехніку Другої світової

26 лютого 2012 року під Києвом відбудеться II-й міжнародний військово-історичний фестиваль "На броні Перемоги".

Про це повідомляє прес-служба історичного клубу "Червона Зірка".

Приурочений до 23 лютого фестиваль дасть можливість усім небайдужим до історії і техніки людям, які витрачають багато зусиль, знань, коштів і часу на відтворення історичних зразків військової техніки, продемонструвати глядачеві результати своєї праці.

Глядач на власні очі може побачити в дії:

- мотоцикли М-72, BMW, DKV;

- армійські автомобілі ГАЗ-67, ГАЗ-69, "Willys MB", ГАЗ-АА, ЗІС-5, "Студебекер", Оpel "Blitz", Ford, Citroen,

- німецькі бронемашини Sdkfz 251, Sdkfz 222, Sdkfz 447, Sdkfz 13,

- легковий автомобіль VW KDF 82 "Kuebelwagen" і ГАЗ-М (Емка);

- середній танк Т-34-85 і репліку німецького танка Т-V "Пантера",

- артилерійські системи - гармати 45 мм, ЗІС-3, 85-мм і 37-мм зенітні гармати, ПАК-40, БМ-13 - "Катюша",

- а також радянські післявоєнні зразки техніки БТР-40, БТР-60, БТР- 80, БТР-152, БРДМ, БАТ і ряд вантажних післявоєнних автомобілів.

В ході проведення заходу учасники фестивалю протягом декількох годин зможуть продемонструвати глядачеві військову техніку і зброю в демонстраційних проїздах, на виставковому майданчику і в "бойових" умовах.

Крім того, будуть проведені військово-історичні постановки у виконанні військово-історичних груп клубу "Червона Зірка", демонструючи глядачам взаємодію піхотних, механізованих, розвідувальних, автомобільних і бронетанкових підрозділів в бою.

Організатори заходу: МГО "Київський клуб "Червона Зірка", Національна кіностудія ім. О.Довженка, "Київське повітроплавне товариство", ТМ "Мілітарист", ТСО України, Національний музей військової історії України, концерн "КПЗШБ", Музей Шереметьєвих", за підтримки Державної Податкової Служби України, Міністерства Оборони України та Управління Внутрішніх військ та Управління Державної Прикордонної служби.

Час і місце: 26 лютого о 13:00 на мототреку "Пирогово" (Київ, вул. Червонопрапорна, 188).

Дивіться також репортаж про І-ий фестиваль "На броні Перемоги" (ФОТО)

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.