Історичні реконструктори оголосили війну міліції: "Садіть нас усіх"

Київські правоохоронці погрожують кримінальною справою реконструктору, в якого вилучили репліку середньовічного кинджалу. Під петицією на захист колеги вже підписалося майже 5 тисяч любителів історичного фехтування і реконструкції.

Інтернет-громадськість збирає підписи на підтримку Ростислава Мірошниченко.

Наприкінці лютого в столиці України у 24-річного одесита вилучили холодну зброю, і тепер юнак звинувачується в незаконному носінні зброї відповідно до ст. 263 ч. 2 КК України, повідомляє "Думская".

Варто зазначити, що сам Ростислав входить до асоціації історичного фехтування й рольового моделювання та регулярно бере участь у реконструкції історичних подій.

Вилучений кинджал, за його словами, також був частиною лицарського костюма, який одесит привіз із собою до Києва.

Аналогічний кинджал вилучили у Ростислава

"Кинджал виготовлений кустарним способом, не заточений, це копія зброї XV століття, - розповів Мірошниченко. - Міліціонери обшукали мій рюкзак, в якому був цей кинджал та інші предмети костюма. Попередня експертиза показала, що це дійсно холодна зброя".

Як виглядали прийоми історичного фехтування. МАЛЮНКИ

За словами Ростислава, зараз він чекає результати основної експертизи. Якщо вона підтвердить висновки міліції, хлопцю загрожує штраф або позбавлення волі строком до 5 років.

Інтернет-громадськість склала звернення на ім'я міністра внутрішніх справ Віталія Захарченкa на сайті OnlinePetition.

Ростислав Мірошниченко

Майже 5 тисяч людей, які підписалися під петицією, стверджують, що правоохоронці діють упереджено.

"Ростислав неодноразово виїжджав за межі України і у співробітників митниць різних країн даний предмет не викликав питань, - розповідають підписанти, - Якщо слідувати логіці співробітників внутрішніх справ, то по цій статті можна притягнути до відповідальності більше тисячі людей в Україні, які займаються історичним фехтуванням. Або закрийте справу, або садіть нас усіх".

Фото: Думская.net

Крім того, у зверненні зазначено, що кинджал був вилучений без справжніх понятих - в ролі таких виступали співробітники міліції.

Дивіться також інші матеріали за темою "Реконструкція".

Крізь бурю та сніг. Перший Зимовий похід Армії УНР

У перших числах грудня 1919 року Армія УНР налічувала близько 10 тисяч осіб. З них боєздатними були біля 2 тисяч. Керівництво проводило нараду за нарадою у пошуках виходу з ситуації. Вирішили йти у запілля окупантів. Так почався Перший Зимовий похід.

Львів. 1918. Єврейський погром

Наприкінці листопада 1918 року світ отримав страшні відомості зі Львова: європейські та американські видання писали про жорстоку розправу над тутешніми євреями, яких впродовж двох діб, одразу після відступу з міста українського війська, безжалісно грабували, палили, мордували і вбивали.

Український підрозділ у Зимовій війні: правда чи легенда

Формування українського добровольчого підрозділу, якщо пропозицію про нього й було надано фінському командуванню, не здійснили через брак часу, підготованих кадрів та фінансів.

Антисемітизм в Україні?

Якщо поглянути на останні чотири з половиною століття присутності великої кількості євреїв в Україні, лише 16-20 років були позначені періодами насильства. І це насильство, не слід забувати, чинилося не лише проти євреїв. Іншими словами, 430 років євреї жили поруч з етнічними українцями та іншими народами України в стані співпраці й толерантності, якщо не гармонії.