У КИЄВІ ВІДКРИЛИ МУЗЕЙ ШІСТДЕСЯТНИЦТВА

У Києві відкрили музей, присвячений руху шістдесятників в Українській РСР.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

Під музей передано частину приміщень центрального штабу Народного Руху України, розташованого в будинку по вулиці Олеся Гончара, 33.

"Ми вшановуємо людей, які були причетні до сучасної історії України у непрості часи", - зазначив голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов.

За його словами, музей буде діяти як комунальне підприємство - філія Музею історії Києва.

У церемонії відкриття взяли участь народні депутати Іван Драч, Володимир Яворівський, Михайло Косів, Борис Тарасюк.

Директором музею є "шістдесятник" і багаторічний політв'язень Микола Плахотнюк. Під його керівництвом члени громадської організації "Музей шістдесятництва" зібрали близько 20 тис. експонатів.

Більше про Музей шістдесятників читайте в розділі "Дайджест"

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".

Свято присяги УНР

"Всі оглядаються назад і дивляться на вулицю, по якій проноситься кілька автомобілів: "Он Петлюра... Спереду... " 14 жовтня 1919 року у тимчасовій столиці УНР Камʼянці-Подільському відбулась урочиста присяга чиновників та війська