У Львові прочитають лекцію про боротьбу УПА в ГУЛАГу

У день 70-річчя створення УПА в "Тюрмі на Лонцького" історик Ігор Дерев’яний прочитає лекцію "УПА vs ГУЛАГ" та пройдуть пам’ятні заходи.

Про це повідомляє Центр досліджень визвольного руху.

У п’ятницю, 12 жовтня, в день 70-річчя створення Української повстанської армії ЦДВР і Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького"  запрошують відвідати публічні лекції про УПА та бардівський вечір повстанських пісень.

Зокрема, о 18:00 відбудеться лекція історика Ігоря Дерев’яного "УПА vs ГУЛАГ: хто переміг?".

"Український повстанець, поки живий, боровся до кінця. Навіть у концтаборах ГУЛАГу продовжував боротьбу", — каже історик. В яких умовах і як відбувалася ця боротьба, а головне — хто кого переміг — розповість на лекції Ігор Дерев’яний.

Також о 19:30 можна буде послухати доповідь заступника голови Товариства наукових викладів ім. Петра Могили Богдана Горбового на тему "УПА на дипломатичних фронтах".

О 20:00 розпочнеться бардівський вечір "Український пісенний арсенал".

Читайте також: "Повстання в ГУЛАГу. Як українці перемогли сталінізм"

"Незрівнянний гарматник" Семен Лощенко

Він народився і виріс на окупованій тепер Луганщині, був наймолодшим бойовим комбригом Армії УНР. Його гармата під Крутами "наробила багато клопоту більшовикам". Нарешті є його фото, дата смерті і віднайдено могилу. Досі вважався зниклим у 1940-х роках, а помер у 1980-х.

Ті, що вижили. 37 портретів крутянців

Біографія крутянця: виключений із кадетського корпусу в Тифлісі за українофільство, учасник бою під Крутами, лицар Залізного хреста за Зимовий похід і бої, боронив Польщу від нацистів як офіцер полку люблінських уланів, учасник Армії крайової, загинув під час Варшавського постання…

«Симон Петлюра інтернаціоналізує українське питання піснею»: невідома історія тріумфу «Щедрика» в Європі

«Завдяки цій державній інституції генерал Петлюра, керівник нової республіки вирішив спробувати показати світу окремішнє існування та етнічну ідентичність свого народу. – Пише французький критик.
– Які ці люди далекі від нашого мізерного прагматичного менталітету, яка в них відчувається віра! Дві години співу "a capella" іноземною мовою закінчилися чотирикратним викликом на біс – це характеризує найкраще успіх цього вечора».

КРУТИ. Народини нового українця

Крути – це перше зірвання лаштунків невільничої комедії, що відбувалася – в час революції! – на землях України, перше прозріння, що влада – то боротьба, а держава – то кров і залізо. Без Крут навіть такий акт, як акт 22 січня, був би документом без підпису. Бо такі акти мало "виголосити" – такі акти треба чинити.