У Львові прочитають лекцію про боротьбу УПА в ГУЛАГу

У день 70-річчя створення УПА в "Тюрмі на Лонцького" історик Ігор Дерев’яний прочитає лекцію "УПА vs ГУЛАГ" та пройдуть пам’ятні заходи.

Про це повідомляє Центр досліджень визвольного руху.

У п’ятницю, 12 жовтня, в день 70-річчя створення Української повстанської армії ЦДВР і Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького"  запрошують відвідати публічні лекції про УПА та бардівський вечір повстанських пісень.

Зокрема, о 18:00 відбудеться лекція історика Ігоря Дерев’яного "УПА vs ГУЛАГ: хто переміг?".

"Український повстанець, поки живий, боровся до кінця. Навіть у концтаборах ГУЛАГу продовжував боротьбу", — каже історик. В яких умовах і як відбувалася ця боротьба, а головне — хто кого переміг — розповість на лекції Ігор Дерев’яний.

Також о 19:30 можна буде послухати доповідь заступника голови Товариства наукових викладів ім. Петра Могили Богдана Горбового на тему "УПА на дипломатичних фронтах".

О 20:00 розпочнеться бардівський вечір "Український пісенний арсенал".

Читайте також: "Повстання в ГУЛАГу. Як українці перемогли сталінізм"

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…

Як Василя Стефаника було врятовано від страти

Я йому представився й сказав, що їдемо на розмову в "пруському" штабі, висловив я при тому надію, що все буде тепер добре, судячи по прихильних словах шефа штабу. Стефаник одначе приймав мої слова холодно, а вкінці запитався мене на ходу до авта:
— Коли Ви кажете, що Ви УСС, то скажіть мені, чи мене зараз розстріляють, чи ще будуть мучити?!..