Спецпроект

Встановлено ще одне ім’я з Биківнянських могил

Через 72 роки після загибелі близькі дізналися про місце поховання Міколая Холєви.

 

Поліцейський Міколай Холєва був заарештований після наступу Червоної Армії на Польщу восени 1939 року.  Згодом він був етапований до Києва і розстріляний у підвалах НКВД.

Під час археологічних досліджень Биківнянських могил була знайдена нумерована ознака поліцейського. Зазначений службовий номер і став підставою для ідентифікації. Близькі загиблого змогли прочитати його на старій фотографії Міколая Холєви.

З близька 2000 поляків, що були поховані на таємному цвинтарі НКВД у Биківні це 7 особа, яку вдалося ідентифікувати – повідомляє Польське Радіо.

Більше про розстріли польських офіцерів у 1940 році читайте у спецпроекті "Катинська справа".

 

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.