Спецпроект

У Януковича в музеї подарунків з'явилась "Біблія Далі" з діамантом

Президенту Віктору Януковичу передали Біблію з ілюстраціями Сальвадора Далі для Музею подарунків Адміністрації президента України.

Про це пише Українська правда.

В музеї "Духовні скарби України" пройшла виставка "Книга на всі часи".

Там була презентована Біблія з ілюстраціями Далі. Кожна книга має свій порядковий номер і прикрашена унікальним комплексом цінних каменів, один з яких - діамант у чотири карати.

"За традицією, яку започаткували європейські країни, глава держави приймає в подарунок перший примірник видання. На сьогоднішній день "Біблія Далі "прикрашає президентські бібліотеки Італії, Німеччини, Словаччини, Чехії", - сказано в прес-релізі організаторів виставки.

"Тому перший примірник видавець Олег Шпільман передав Віктору Януковичу для Музею подарунків Адміністрації президента України", - роз'яснюють організатори.

"Ще кілька екземплярів знайшли своє місце в зібранні Національного музею історії України, фондах музею" Духовні скарби України ". А четвертий екземпляр Біблії Далі повернувся на Батьківщину майстра, її прийняв в дар посол Королівства Іспанії в Україні Хосе Родрігес Мояно", - додають вони.

Біблія з ілюстраціями Далі була подарована у свій час і Папі римському Бенедикту XVI.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"