Спецпроект

У столиці ПАР пограбували музей на два мільйони доларів

У столиці ПАР, Преторії, серед білого дня скоєно зухвале пограбування художнього музею. Збиток склав понад два мільйони доларів.

Про це пише КМ.ru.

Згідно з інформацією місцевої влади, кілька зловмисників прийшли в столичний Art Museum під виглядом студентів-мистецтвознавців. При цьому квитки на екскурсію вони придбали за пільговою ціною, що становить 2,5 долара. У супроводі доглядача вони ознайомилися з експозицією, а потім зв'язали співробітників музею, погрожуючи їм зброєю, і винесли найцінніші полотна.

Серед них були кілька картин, які вважаються досить важливими для історії національного живопису. До них відносяться: "Портрет вождя готтентотів" Хьюго Ноде, "Антилопа та птиця" Дж. Г. Пірнеефа, "Кішка з петуніями" Меггі Лобсер.

Після інциденту музей закрили. Його адміністрація спільно з міською владою обговорюють додаткові заходи безпеки установи, які надалі могли б захистити від зазіхань його цінні експонати.

До речі, як пояснили співробітники Інтерполу, крадіжка творів мистецтва за своєю прибутковості поступається тільки торгівлі зброєю та наркотиками.

Теми

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.