Спецпроект

В Болгарії відкриють унікальний музей скульптури Другого болгарського царства

У давній столиці Болгарії - Велико-Тирново - відкриється єдиний у своєму роді на Балканах музей скульптури, що розповідає про історію Другого болгарського царства (1185-1396).

Про це пише travel.ru.

У двоповерховій будівлі на площі 800 квадратних метрів розмістяться 28 реалістично виконаних скульптур у натуральну величину. Вони представлятимуть болгарських царів, бояр, а також простих людей і ремісників. За участю скульптур будуть реконструйовані історичні події та побутові сцени.

Відвідувачі зможуть познайомитися з повсякденним життям стародавніх болгар, дізнатися про старовинні ремесла, таких як гончарне, ковальська справа, будівництво та інші, вивчити їх озброєння - мечі, щити, списи, луки, арбалети.

Своєрідною частиною експозиції стануть живі скульптури - дворецький, який запропонує гостям спробувати місцеві сорти вин, каліграф, що видає відвідувачам спеціальні сертифікати. Гості також зможуть сфотографуватися в старовинних шатах в оточенні правителів Болгарського царства.

Відкриття музею відбудеться в лютому

Теми

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем