Спецпроект

В Болгарії відкриють унікальний музей скульптури Другого болгарського царства

У давній столиці Болгарії - Велико-Тирново - відкриється єдиний у своєму роді на Балканах музей скульптури, що розповідає про історію Другого болгарського царства (1185-1396).

Про це пише travel.ru.

У двоповерховій будівлі на площі 800 квадратних метрів розмістяться 28 реалістично виконаних скульптур у натуральну величину. Вони представлятимуть болгарських царів, бояр, а також простих людей і ремісників. За участю скульптур будуть реконструйовані історичні події та побутові сцени.

Відвідувачі зможуть познайомитися з повсякденним життям стародавніх болгар, дізнатися про старовинні ремесла, таких як гончарне, ковальська справа, будівництво та інші, вивчити їх озброєння - мечі, щити, списи, луки, арбалети.

Своєрідною частиною експозиції стануть живі скульптури - дворецький, який запропонує гостям спробувати місцеві сорти вин, каліграф, що видає відвідувачам спеціальні сертифікати. Гості також зможуть сфотографуватися в старовинних шатах в оточенні правителів Болгарського царства.

Відкриття музею відбудеться в лютому

Теми

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".

Свято присяги УНР

"Всі оглядаються назад і дивляться на вулицю, по якій проноситься кілька автомобілів: "Он Петлюра... Спереду... " 14 жовтня 1919 року у тимчасовій столиці УНР Камʼянці-Подільському відбулась урочиста присяга чиновників та війська