Українська правда
Історична правда

В Інституті СНД визнали, що російську мову придумали в Україні

16.04.2013
Версія для друку Коментарі 64

Про це в інтерв'ю "Главкому" заявив російський політолог, який курує український напрямок в Інституті країн СНД, Владімір Жаріхін.

"Вона [російська мова], між іншим, прийшла в наші російські палестини якраз із Києва - тобто з України в Росію", - заявив Жаріхін.

За словами політолога, справедливіше буде "називати російську мову українською, а українську - западенською".

"Граматика" Мелетія Смотрицького (1619 рік), де вперше з'явилися майбутні російські граматичні поняття. Московське видання 1721 року

"І ми в Росії погодимося, що розмовляємо справжньою українською мовою, тому що історично це дійсно так ", - підкреслив Жаріхін.

Як відомо, "батьками" сучасної російської мови росіяни вважають українців Мелетія Смотрицького і Лаврентія Зизанія, які були авторами перших церковнослов'янських граматик.

ІП вітає той факт, що росіяни повертаються до своїх українських витоків. Тільки пану Жаріхіну варто підучити матчастину - в основу сучасної української ліг не "западенський", а наддніпрянський варіант живого народного мовлення Русі-України.

Перший на Русі словник - "Лексис" Лаврентія Зизанія (1596 рік). Ліворуч - книжні церковнослов'янські (нині російські) слова, праворуч - живі руські (українські)

У грудні 2010 року генконсул РФ у Львові заявляв, що на Галичині не було української мови, а її у XX-му сторіччі принесли комуністи.

Читайте також інші матеріали за темою "Мова"

Теми: мова, Росія

rusalka dnistrovaja _ 27.04.2013 11:47
логіка росіян вражає.
Позаяк ми, формуючи свою мову, натягли лексики з вашої, а також користувалися граматичними нормами штучної церковнослов’янської мови, укладеними вашим Смотрицьким, то наша мова, якою ви зроду не розмовляли, є рідною й для вас, а те, чим ви з давніх-давен послуговуєтеся і що краще вдалося зберегти на Заході без нашого впливу, то якась западенщина з польським колоритом
Сергей Осипов _ 20.04.2013 12:47
Андрій Скидан:
Интересно, а какие финские языки вам знакомы и в чем их тождество строению русского языка? Если каждое племя (!!) славян имело свой язык, то что такое старославянский язык? А отличия церковнославянского от русского вам незаметно? Тогда просто зайдите в церковь на службу и выйдите из нее на улицу.

Да, к слову, Кирилл и Мефодий не изобрели язык( как почему то многие считают), а изобрели письменность общего старославянского языка.Это не отменяет диалектов, позже разошедшихся в отдельные языки.Как и факта, что украинский ближе к разговорному, а русский-письменному. Ну так и народная латынь сейчас богаче представлена в румынском, нежели итальянском (там классическая)
Holdan _ 20.04.2013 01:56
Ну ні як росіян не "попустить" - хоч ти трісни, а українців мріють всюди спаплюжити, принизити, у чомусь звинуватити, довести, що нас не існує, що не існує нашої мови та культури. Якби мова йшла про міжособистісні, а не міжнаціональні стосунки, то позицію росіян будь-який психолог пояснив би глибоко прихованим комплексом неповноцінності та заздрістю. Лікуйтесь, сусіди.
Андрій Скидан _ 19.04.2013 22:49
Які церковнослдов’янскі граматики якщо кожне плем’я слов’ян мало свою мову, а московію виховували на болгарських церковних книгах. Вони і дакають як болгари, османи і молдавани. А речення будують як фіни.
Сергей Осипов _ 18.04.2013 18:57
А вообще пост на уровне троллинга в соц.сетях. "церковнослов'янські (нині російські) слова, праворуч - живі руські (українські)". Браво !!! И не надо читать Шевельова и Виноградова, Филина и Зализняка, изучать историю языка и его письменность))АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте