На Черкащині влада заважає проводити заходи у Холодному Яру

Голова Черкаської ОДА організовує перешкоди традиційним заходам із ушанування Богдана Хмельницького, Максима Залізняка і Василя Чучупака, які щороку відбуваються у квітні у Чигиринському районі.

Про це повідомляє "Дзвін" із посиланням на організатора заходів у Холодному Яру, керівника історичного клубу "Холодний Яр" Романа Коваля.

"Як нам стало відомо, районні відділення ДАІ, зокрема Кам’янське, отримали вказівку не пропускати у суботу – неділю до Холодного Яру автобуси із патріотами, - заявив Коваль. - Також заборонено усім дитячим спортивним командам брати участь у гайдамацьких іграх, так само недозволено дітям із Медведівки з’являтись на заходах із ушанування героїв-холодноярців та гайдамаків".

За словами історика, суворо заборонено виїждати до Холодного Яру і творчим колективам області.

"До нас звернулась черкаська капела бандуристів із проханням включити їх у програму. Ми, відповідно, написали листа начальнику управління культури Черкаської облдержадміністрації Наталії Джурі із проханням відпустити капелу до Холодного Яру. Джура нам так відповіді і не надала, однак передзвонила керівник капели і повідомила, що виїзд їм суворо заборонили", – розповів Роман Коваль.

За словами Коваля, за часів президента Кучми, якого ми вважали душителем свободи і демократії, організаторам заходів у Холодному Яру було повне сприяння.

"Навіть керівники районів та області мали за честь взяти участь в урочистому вшануванні Василя Чучупаки, Богдана Хмельницького, Максима Залізняка та останнього гетьмана Запорізької Січі Петра Калнишевського, - наголосив історик. - Міліція ж тоді всіма силами допомагала. А тепер заборона і суцільні перешкоди".

На заході планується участь політиків від опозиції.

Дивіться також: "Як Шкляреві у Холодному Яру премію вручали. ФОТО"

Пастор з Майдану Ральф-Ґергард Гаска

Якщо ці події нас чомусь навчають, то ось чому: перед силою цих багатьох «маленьких» людей, які з вірою у Господа ідуть своїми дорогами, не встоять жодні тирани і диктатори, і всі самозакохані та байдужі можновладці мають боятися їх, бо не вони переможуть.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Хто вбив Галю?

Нещодавно в українському медіа-просторі з’явилася стаття Наталії Крестовської, присвячена різноманітним видам історичних фейків та методам боротьби з ними на прикладі поширених в сучасному українському суспільстві міфах.
Ще одна фейк-фольк-хісторі, що періодично набуває популярності в українському суспільстві – це «істинний» варіант широковідомої народної пісні про Галю «Їхали козаки із Дону додому».

Оксамитова (Р)еволюція у Чехословаччині

17 листопада 1989 року силовики брутально били студентів: кількість поранених людей сягала декількох сотень. Ще того ж вечора Прагою розійшлася новина, що поліціанти забили до смерті одного студента, ця ж інформація миттєво поширилась і в західних ЗМІ.