ЯНУКОВИЧ ВИМАГАЄ ВПОРЯДКУВАТИ ПАМ'ЯТНИКИ ГЕРОЯМ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ

Президент Віктор Янукович наголосив на необхідності приведення в порядок всіх пам'ятників воїнам Великої Вітчизняної війни (ВВВ).

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Ми зобов'язані забезпечити облаштування усіх меморіалів і пам'ятників загиблим воїнам, які є, практично, у всіх населених пунктах країни", - сказав Янукович на засіданні організаційного комітету з підготовки до відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників і 70-річчя перемоги у ВВВ.

За словами президента, багато з цих пам'яток реставруються, знаходяться в ремонті. "Слід забезпечити їх належний догляд і збереження від руйнувань, запобігти від актів наруги і вандалізму", - підкреслив глава держави.

Крім того, Янукович вважає за необхідність прийняття в регіонах програм з пошуку і впорядкування поховань жертв війни, з забезпеченням належного фінансування цих робіт.

Президент також звернув увагу учасників оргкомітету на активізацію пошукових робіт, наведення порядку в даній сфері.

"Безумовно, до роботи встановлення імен загиблих і зниклих без вісті необхідно активно залучати учнівську та студентську молодь, громадські та пошукові організації. Це важливо також в контексті посилення патріотичного виховання молодого покоління", - зазначив глава держави.

На його думку, українська молодь повинна стати активним і безпосереднім учасником заходів з підготовки та відзначення історичних подій, пов'язаних з перемогою у ВВВ.

Янукович також закликав чиновників не бути байдужими до проблем ветеранів ВВВ.

"Байдужість неприпустимо, невиконання заходів у будь-якому вигляді будемо карати. Я кажу відверто. Ми не допустимо того, щоб будь-які рішення, які ми приймаємо в організаційному комітеті виконувалися під палиці", - сказав президент.

За його словами, виконавці які не розуміють значущості цього питання не повинні працювати в органах виконавчої влади.

"Хай ідуть займаються бізнесом і фільми знімають різні, щоб погратися в політику. Це зараз, як кажуть, модно", - зазначив президент.

Як можна зрозуміти з сайту голови держави, йшлося саме про Велику вітчизняну, а не про Другу світову війну.

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем