Янукович звільнив відповідального за ветеранів

Президент Віктор Янукович звільнив з посади Голови Державної служби з питань інвалідів та ветеранів Володимира Маслакова.

Відповідний указ розміщено на сайті глави держави, повідомляє УП.

Раніше прес-служба Януковича розповсюдила заяву, в якій попереджалося про те, що Маслакова звільнять через недостатньо ефективну роботу.

Перед на засіданні організаційного комітету "з підготовки до святкування 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників і 70-річчя перемоги у ВВВ" голова Всеукраїнської спілки учасників війни Володимир Воронцов розповів президенту про те, що ветерани часто не забезпечуються грошима для відвідання місць бойової слави.

За словами Воронцова, у минулому році від України було відправлено всього чотирьох ветеранів на заходи з відзначення 70-річчя Сталінградської битви, у той час як в Україні нині нараховується 982 учасники цієї битви.

"Ми сьогодні приймемо рішення звільнити з займаної посади людину, яка займається ветеранськими організаціями і поставимо того, хто буде думати і з вами працювати", - відповів на це Янукович.

Як відомо, сьогодні на засіданні Янукович оргкомітету з підготовки до святкування 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників закликав чиновників не бути байдужими до проблем ветеранів ВВВ: "Невиконання заходів у будь-якому вигляді будемо карати".

Шістдесятники: Чехословаччина як вікно у світ

Алена Моравкова, молода чехословацька перекладачка, сиділа в кафе в центрі Києва на Хрещатику і їла морозиво. На дворі був початок шістдесятих років, в СРСР цвіла хрущовська “відлига”, суспільна атмосфера була просякнута оптимізмом, незабаром Гагарін полетів в космос а перший секретар КПРС все повторював з різноманітних трибун тези про настання справжнього комунізму. Моравкова була учасником чехословацької делегації, котра приїхала в Київ на міжнародний ярмарок. Там вона познайомилась із місцевими молодими письменниками. Зараз ці молоді люди сиділи з нею за одним столом: Микола Вінграновський, Іван Драч, Віталій Коротич. Незабаром цих поетів почнуть називати шістдесятниками

Кількість жертв Голодомору: підрахунки Степана Соснового

Серед розмаїття досліджень, присвячених подіям колективізації та Голодомору в Україні, особливе місце посідає наукова концепція агронома-економіста Степана Миколайовича Соснового, оприлюднена ним у 1942 – 1943 роках на шпальтах газети «Нова Україна», що в ті роки друкувалась в окупованому німцями Харкові

ОУН і Голод 1946-1947 років на Буковині. Як повстанці документували Голодомор

Наприкінці 1946 року, після жорсткої хлібозаготівельної кампанії, яка вимела із господарств українців практично усі продукти харчування, по всій Буковині запанував голод. Навесні 1947 року результати голоду стали просто кричущими. Численні голодні смерті, спухлі від голоду селяни заполонили буковинські села

Шарлотта Гарріг Масарикова. Замальовка до 170-річчя від дня народження

Шарлотта завжди була надійною підтримкою для чоловіка у складних перипетіях його політичного життя, а також першою і найвимогливішою читачкою усіх праць Томаша. Без її схвалення і оцінки жоден з його творів не йшов до друку. Виважена, спокійна, доброзичлива, але, водночас, непохитна у засадничих питаннях, вона викликала щире захоплення друзів і ненависть опонентів Томаша Масарика.