У Пітері носіїв "георгіївської стрічки" тролять Маннергеймом. ФОТО

У Санкт-Петербурзі пасажири зафіксували на фото маршрутку з зображенням першого президента Фінляндії Густава Маннергейма і Георгіївської стрічки.

Йдеться про маршрут К-177, який обслуговує компанія "Третій парк", повідомляє "Фонтанка".

Читачі сайту надіслали зображення мікроавтобуса Volkswagen, на якому вміщені портрет Маннергейма, георгіївський хрест і текст "Карл Густав Маннергейм, кавалер ордена Св. Георгія та Георгіївської зброї".

 Фото: ЖЖ soba4kі

У "Третьому парку" повідомили, що не санкціонували такої реклами і назвали її появу "провокацією".

"Ті, хто це зробив, очевидно, переслідують цілі зіпсувати городянам настрій напередодні Дня Перемоги, а також завдати шкоди репутації нашої компанії", - заявив офіційний представник перевізника.

Карл Густав Маннергейм воював у Першій світовій війні у складі Російської імператорської армії, де й отримав Георгіївський орден 4-го ступеня. Після революції 1917 року в Росії очолив армію незалежної Фінляндії, розгромив фінську Червону гвардію.

У 1940 році очолив оборону Фінляндії проти агресії СРСР. З 1941 по 1944 рік Фінляндія була союзником гітлерівської Німеччини і тримала фронт на північ від Ленінграду. У 1944 році Маннергейм підписав перемир'я з Радянським Союзом і оголосив війну Третьому рейху.

Густав Маннергейм, 1942 рік. Видно два (три?) німецькі Залізні Хрести, а от Георгія не вдягнув

Як відомо, російською владою вже кілька років організовується акція "Георгіївська стрічка", спрямована на формування історичної пам'яті про перемогу СРСР у 1945 році.

В Росії існує група активістів, які до 9 травня організовують рух автобусів із портретом Сталіна. У листопаді 2011 року вони обіцяли запустити "сталінобуси" в Севастополі, але потім виявилося, що єдина севастопольська маршрутка, обклеєна зображенням Сталіна, так і не вийшла на маршрут.

Дивіться також:

Георгіївська стрічка: поваги нуль, максимум - пропаганди. ФОТО

Хроніки радянсько-фінської війни 1940 року. ВІДЕО

Зимова війна. Як у фінських снігах загинула елітна дивізія УРСР

Радянський Союз напав на Фінляндію. У Твіттері

1939: Гітлер вітає Сталіна у газеті "Правда". ФОТО

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем

Роман Кирчів: «Як намагалися мене заарканити»

Склалося так, що з юних років я опинився у полі зору чи не найзловіснішого витвору більшовицької тоталітарної системи, її органів безпеки. Вони намагалися зробити мене своїм прислужником і за непокору переслідували та всіляко шкодили і пакостили мені.

«Вироки виконувати негайно!...»

22 травня минула 73 річниця оголошення Військовим судом оперативної групи (ВСОГ) «Вісла» перших смертних вироків