Спецпроект

З музею в Софії вкрали гітлерівський прапор

Полковий гітлерівський трофейний прапор часів Другої світової війни вкрадено з Національного військово-історичного музею в Софії.

Про це пише ukrinform.ua.

Про крадіжку повідомив прес-секретар Софійської окружної військової прокуратури полковник Елін Алексов.

"Військова поліція отримала сигнал про зникнення музейного експоната. Але поки не закінчиться слідство, я не можу повідомити ніякі подробиці. Можу лише підтвердити, що з історичного музею дійсно зник трофейний прапор німецького Вермахту. Як це сталося, з'ясовує слідство", - розповів він .

За словами автора болгарського сайту "Втрачена Болгарія" Пейо Колева, який є експертом з ратітетів Другої світової війни, це дуже коштовний прапор, через те, що він єдиний у своєму роді.

"Його ціна залежить від покупця. Думаю, що його вартість сягає кількох десятків тисяч євро. Але точну суму назвати складно", - сказав експерт.

При цьому, за словами П.Колева, прапор навряд чи залишиться в Болгарії.

Теми

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем

Роман Кирчів: «Як намагалися мене заарканити»

Склалося так, що з юних років я опинився у полі зору чи не найзловіснішого витвору більшовицької тоталітарної системи, її органів безпеки. Вони намагалися зробити мене своїм прислужником і за непокору переслідували та всіляко шкодили і пакостили мені.

«Вироки виконувати негайно!...»

22 травня минула 73 річниця оголошення Військовим судом оперативної групи (ВСОГ) «Вісла» перших смертних вироків