Спецпроект

В Алмати відкриється "Парк скульптури"

Державний музей мистецтв Казахстану (ГМД РК) ім. А. Кастеєва запускає проект по створенню "Парку скульптури - музею під відкритим небом".

Про це пише news.mail.ru.

До презентації парку підготовлено понад 25 скультурних композицій, що належать авторству провідних казахських скульпторів, серед яких В. Рахманов, П. Шорохов, Е. Казарян, Ш. Толеш, А. Есдаулетов та інші. Надалі експозиція павільйону буде регулярно поповнюватися.

"Парк скульптури" ГМІ РК  не має аналогів у виставковій практиці. Це музей під відкритим небом, унікальний арт-майданчик, який в подальшому планує розширюватися і стати професійною платформою для проведення тематичних свят, мистецьких фестивалів, творчих вечорів, майстер-класів та інших заходів культурного характеру.

Проект сприятиме перевтілення музею в традиційне місце міського дозвілля.

«Симон Петлюра інтернаціоналізує українське питання піснею»: невідома історія тріумфу «Щедрика» в Європі

«Завдяки цій державній інституції генерал Петлюра, керівник нової республіки вирішив спробувати показати світу окремішнє існування та етнічну ідентичність свого народу. – Пише французький критик.
– Які ці люди далекі від нашого мізерного прагматичного менталітету, яка в них відчувається віра! Дві години співу "a capella" іноземною мовою закінчилися чотирикратним викликом на біс – це характеризує найкраще успіх цього вечора».

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Життя в затінку комина. Подорож в Аушвіц. Частина 1

В’язень підійшов до огорожі, звів руки долонями вверх, як давні праведники при молитві й важко опустився на дроти. Сухо затріскотіли блакитні вогники й електричний струм зім'яв його лице зморшками болю…"

Серце фабрики смерті. Подорож в Аушвіц. Частина 2

...Проходячи через газову камеру, зловила себе на тому, що постійно скошую очі на отвір у стелі. Десятки літ тому над головами збитих у одну масу людей там з'являлося обличчя без рис – бо ж маски знеособлені – і сипалися жовтуваті гранули...