Спецпроект

У Софії з'явиться Музей історії міста

В Болгарії вже навесні буде готовий Музей історії Софії, який відкриється в будівлі "Централната Мінералні баня".

Про це пише blackseanews.net.

Ремонт будівлі розпочнеться на цьому тижні.

У музеї відвідувачі зможуть оглянути 120 000 експонатів, пов'язаних з історією Софії, які будуть розташовані на чотирьох поверхах загальною площею 7 900 кв.м.

Серед експонатів - письмовий стіл Стефана Стамболова, подарований йому Бісмарком, величезний годинник, подарунок британської королеви Вікторії на весілля князя Федінанда з Марією Луїзою в 1893 році, а також і стара дерев'яна шафа з дому Івана Гешов. Шафа була унікальною для свого часу, тому що мала спеціальну холодильну частину і місце для льоду. Серед експонатів буде і коляска французької королеви Марії Антуанетти. Золота колісниця прибула до Болгарії в кінці 18 століття з Версаля на весілля князя Фердинанда. У музеї будуть представлені і численні предмети меблів, картини, ікони та коляски, що належали царям, політикам і громадським діячам, а також і старовинний автомобіль "Мерседес" 1905 випуску.

Квиток до музею обійдеться гостям і мешканцям міста в 6 левів, а школярам - 2.

Зовнішній вигляд Центральної лазні буде збережений, як і басейни в ній. Передбачається реставрація декоративних елементів інтер'єру та архітектурних орнаментів фасаду.

Окрім залів експозиції, реставраційних приміщень та адміністративної частини, в музеї буде відкрито і туристичний інформаційний центр.

Теми

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".

Свято присяги УНР

"Всі оглядаються назад і дивляться на вулицю, по якій проноситься кілька автомобілів: "Он Петлюра... Спереду... " 14 жовтня 1919 року у тимчасовій столиці УНР Камʼянці-Подільському відбулась урочиста присяга чиновників та війська