Спецпроект

"Арифметику" XVIII ст. покажуть у Феодосійському музеї. ФОТО

У Феодосійському музеї старожитностей завершується оригінальний виставковий проект «Караван старожитностей». З 5 липня 2013 відвідувачі музею вже змогли побачити вісім виставок проекту. Остання, дев'ята за рахунком виставка «Каравану старожитностей» експонуватиметься з 31 серпня по 6 вересня 2013 Вона знайомить з унікальним експонатом з фондів музею - стародруки «Арифметика» Леонтія Пилиповича Магницького (09.06.1669 - 19-20.10.1739), виданої в Москві в 1703 р.

Про це пише prostir.museum.

У світі збереглося дуже мало примірників "Арифметики" Магницького. "Арифметика" із зібрання Феодосійського музею старовини надійшла в музейну бібліотеку в 1921 р. з бібліотеки генерал-лейтенанта Н.А.Маркса, вченого-археолога, історика, літератора, автора трьох книг "Легенди Криму". У 1970 р. як унікальний експонат "Арифметика" була передана з музейної бібліотеки у фонди музею. У 1991-1993 рр.. "Арифметика" Магницького феодосійського музею пройшла реставрацію в Національному реставраційному центрі у Києві. Було проведено механічне чищення листів, хімічна обробка паперу, підклеєні розриви, заповнені втрати, розчищено тиснення на верхній і нижній кришках. Вперше після реставрації "Арифметика" експонувалася на виставці, приуроченій до Дня міста, в 2007 р.

"Арифметика" Магницького

"Арифметика" Магницького в якості підручника використовувалася в Російській імперії до середини 50-х років XVIII ст. На цій книзі виховувалися цілі покоління діячів фізико-математичної науки. За її змістом можна скласти поняття про спрямованість і характер викладання арифметики і про якість знань, що доставляються цим твором. Тому, вибір даного експоната для останньої виставки проекту "Караван старожитностей" не випадковий. Музей запрошує на нову виставку учнів і викладачів, які зможуть скористатися унікальною можливістю побачити перший вітчизняний друкований підручник з математики. З 1-го по 6-е вересня для організованих груп учнів феодосійських шкіл передбачено безкоштовне відвідування виставки "Арифметика" Леонтія Магницького ".

Відвідувачі Феодосійського музею старовини зможуть познайомитися з "Арифметикою" Леонтія Магницького в дні та години роботи музею з 31.08.2013 по 06.09.2013.

Теми

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.