Спецпроект

Будинок Стіва Джобса перетворять на музей. ФОТО

Будинок у каліфорнійському місті Лос-Альтос, в якому жив екс-глава Apple Стів Джобс, поки вчився в старших класах, може перетворитися на справжній музей.

Про це пише podrobnosti.ua.

У гаражі саме цього будинку в середині 70-х юний Джобс зі своїм другом Стівом Возняком зібрав перші "яблучні" комп'ютери.

Будинок Джобса в Лос-Альтосі

В недалекому майбутньому цей не дуже-то примітний на вигляд будинок 2066 по вулиці Крайст Драйв може отримати статус історичної споруди, що охороняється державою. Незабаром питання про визнання будівлі історичною цінністю буде розглянуто спеціальною комісією Лос-Альтос і, скоріше за все, члени зборів проголосують за присвоєння дому почесного статусу.

Майбутній глава Apple переїхав сюди, коли був ще семикласником, який цікавиться комп'ютерами. Подружившись зі Стівом Возняком, він зібрав у батьківському гаражі близько 50 комп'ютерів Apple 1, а менше, ніж за рік підлітки зареєстрували компанію Apple.

Apple 1 набрав популярність практично з нуля. Джобс продемонстрував свою новинку в аматорському комп'ютерному клубі, після чого власник комп'ютерного магазину замовив у Apple цілих 50 комп'ютерів. Ці пристрої виявилися популярні, тому що сильно відрізнялися від того, що надавав ринок. Бажаючим купити комп'ютер доводилося купувати частини і збирати їх самостійно, а Джобс і Возняк пропонували вже готовий продукт. Наразі  перші комп'ютери Apple, які збереглися, коштують дуже дорого.

Будинок, який незабаром стане музеєм, був побудований в 1952 році. У ньому є три спальні, дві ванни і кілька інших кімнат. Вартість будівлі оцінюється в півтора мільйона доларів. Жителі Лос-Альтос дуже пишаються такою пам'яткою. Завдяки цьому дому в місто часто заїжджають туристи, яким цікаво подивитися на гараж , в якому зародилася найдорожча в світі компанія .

Теми

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.