Спецпроект

Прикарпатські регіонали нарешті передали гроші на музей Шевченка

Івано-Франківська обласна організація Партії регіонів передала 15 тисяч гривень на створення музею народної шани Тараса Шевченка в Івано-Франківську.

Про це пише ukrinform.ua.

Про це на прес-конференції повідомив керівник обласної організації ПР та голова Івано-Франківської ОДА Василь Чуднов. 

"15 тисяч гривень зібрала і передала обласна організація Партії регіонів на створення музею Шевченка в Івано-Франківську. Це добровільні внески наших партійців, які відгукнулись на пропозицію "Просвіти"" - зазначив Чуднов і закликав усіх підтримати ініціативу просвітян щодо створення музею Кобзаря до його 200-ліття.

Як повідомлялося раніше, прикарпатьські регіонали вже збирали гроші на цей Музей. Проте зібрані 24 тисячі грнивень  в останній момент відділи  члену "Партії Регіонів" Ярославу Генику на відновлення його будинку. Геник впевнений, що  хату спалили  сусіди за активну участь в Антимайдані у Києві. 

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.