Почали публікувати інтимні листи Гіммлера. ФОТО

В Німеччині почали оприлюднювати листи керівника СС Генріха Гіммлера до дружини.

Про це повідомляє The Telegraph.

Сотні особистих листів, нотаток і фотографій з 1927 до 1945 року є історичними документами, в яких відображається розквіт і занепад нацистського Третього рейху.

 Гіммлер (в окулярах), орієнтовно 1941-42 рр.

Майбутній архітектор Голокосту, Гіммлер познайомився зі своєю дружиною Маргарет у 1927 році в Берліні. Подружжя розпалося в 1938 році, але рейхсфюрер продовжував спілкуватися із колишньою.

"Якщо Гітлер накажу, я уб'ю свою матір", - таку цитату з одного з листів до Маргарет наводить журнал Die Welt, який публікує листи Гіммлера.

Поштівка для доньки 1944 року, підписано Puppi ("татко")

Науковці вже назвали віднайдені листи Гіммлера унікальним історичним документом: "Подібного архіву не знайдено в жодного з вищого керівництва Рейху".

У концтаборі Дахау, 1936 рік

Як відомо, торік були виставлені на продаж приватні листи Гіммлера до матері.

Зразки поштових листівок Третього рейху дивіться у розділі "Артефакти".

Перший Всеукраїнський Собор УАПЦ, 5-6 червня 1990 р.

Як установа божественна, Церква незмінно і недвозначно виявляє свою сутність у соборній свідомості своїх членів, натхнених Святим Духом. «Бо зволилося Духові Святому і нам» - так владно висловлює перший Апостольський Собор в Єрусалимі свою постанову.

Пам’ять про війну: дискурс демократії та дискурс тоталітаризму

Сьогодні неспокутуваний злочин комунізму повертається примарою нового світового конфлікту. Тому конфлікт історичних пам'ятей має не лише політико-ідеологічну, а перед усім, етичну природу і пов'язаний із нерозкаяністю за злочини комунізму. Отож, хай із сьогоднішнім ювілейним ушануванням жертв Другої світової війни прийде до нас усвідомлення що тоталітарне будяччя проросло на нашому полі не випадково. У Ялті 1945-го знесилене людство залишило ті зерна. Наше завдання сьогодні те будяччя виполоти.

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.