Спецпроект

З Банкової в Музей Ханенків повернули картин на 28 мільйонів

До Національного музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків повернено десять художні полотна вартістю понад 28 млн грн.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Із 2013 року художні полотна світових живописців перебували в представницьких приміщеннях резиденції президента на вул. Банковій, 10 (Будинок із химерами).

"Найдорожчою картиною, яка прикрашала державну резиденцію президента, стала робота одного з представників французького класицизму, художника, що творив у стилі рококо, - Ніколи Ланкре.

Його картину "Галантна сцена" експерти оцінюють майже у 20 млн грн", - зазначили в Мінкультурі.

Серед повернених картин також - "Крамниця" (XVIII ст.) голландського живописця Герарда Доу, яка оцінюється в 4,3 млн грн, і "Пейзаж" ( XVIII- XIX ст.) угорського художника Пал Сінет-Мерше, вартістю 4 млн грн.

Подвійне життя КҐБіста Заваригіна: чи міг чекіст співпрацювати з ОУН?

Павло Заваригін бореться з українськими повстанцями на Тернопільщині та робить непогану кар'єру. Але в якийсь момент все починає йти не так, і врешті решт чекіст стріляє собі в голову. Збереглися спогади, згідно яких Заваригін насправді став агентом ОУН. Чи не цим пояснюється самогубство?

Як виглядає бункер на випадок ядерної війни під Херсонською ОДА

Це на всіх працівників обкому розраховувалося? — Ні, не на всіх, у разі удару рятується тільки керівництво. Вони спускаються в бункер, а решта гинуть.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Два рукостискання до Грушевського. Моя зустріч з Надією Суровцовою

«Знаєте, у нас мешкає одна жінка… Вона може вам допомогти… Вона знає все… Якщо ви не боїтеся…» Я до сих пір пам’ятаю своє щире здивування. Чого б я мала боятися?!"