Спецпроект

З Банкової в Музей Ханенків повернули картин на 28 мільйонів

До Національного музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків повернено десять художні полотна вартістю понад 28 млн грн.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Із 2013 року художні полотна світових живописців перебували в представницьких приміщеннях резиденції президента на вул. Банковій, 10 (Будинок із химерами).

"Найдорожчою картиною, яка прикрашала державну резиденцію президента, стала робота одного з представників французького класицизму, художника, що творив у стилі рококо, - Ніколи Ланкре.

Його картину "Галантна сцена" експерти оцінюють майже у 20 млн грн", - зазначили в Мінкультурі.

Серед повернених картин також - "Крамниця" (XVIII ст.) голландського живописця Герарда Доу, яка оцінюється в 4,3 млн грн, і "Пейзаж" ( XVIII- XIX ст.) угорського художника Пал Сінет-Мерше, вартістю 4 млн грн.

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем

Роман Кирчів: «Як намагалися мене заарканити»

Склалося так, що з юних років я опинився у полі зору чи не найзловіснішого витвору більшовицької тоталітарної системи, її органів безпеки. Вони намагалися зробити мене своїм прислужником і за непокору переслідували та всіляко шкодили і пакостили мені.