2014 рік - ювілеї Шевченка, Довженка, ракетника Сергєєва... ІНФОГРАФІКА

2014 року українці святкують ювілеї майже 20 видатних письменників, акторів, художників, вчених, державних діячів.

Про нагадує УкрІнформ.

Головна подія - 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря (9 березня 2014 року), яка включена в Календар пам'ятних дат ЮНЕСКО. В Україні у зв'язку з круглою датою цей рік проголошений Роком Тараса Шевченка.

Також цього року українці святкуватимуть 100-річчя з дня народження Володимира Сергеєва, академіка НАН України, керівника Харківського науково-виробничого об'єднання "Хартрон", головного конструктора систем управління ракет і космічних апаратів.

Відзначатиметься 120-річчя з дня народження кінорежисера, письменника, кінодраматурга Олександра Довженка.

 
 
 Інфографіка: УкрІнформ

Цього року 1 квітня відзначають 205 років з дня народження великого письменника Миколи Гоголя. Також відзначається 165-річчя автора відомого роману "Хіба ревуть волі, як ясла повні" Панаса Мирного і матері Лесі Українки, відомої української письменниці і фольклористки Олени Пчілки.

Серед інших видатних дат - ювілеї Івана Котляревського, Іллі Рєпіна, Марії Заньковецької, Стапа Вишні, Павла Загребельного, Джона Юза і ще багатьох видатних людей з України.

Дивіться також інші матеріали за темою "Ювілеї"

Перший Всеукраїнський Собор УАПЦ, 5-6 червня 1990 р.

Як установа божественна, Церква незмінно і недвозначно виявляє свою сутність у соборній свідомості своїх членів, натхнених Святим Духом. «Бо зволилося Духові Святому і нам» - так владно висловлює перший Апостольський Собор в Єрусалимі свою постанову.

Пам’ять про війну: дискурс демократії та дискурс тоталітаризму

Сьогодні неспокутуваний злочин комунізму повертається примарою нового світового конфлікту. Тому конфлікт історичних пам'ятей має не лише політико-ідеологічну, а перед усім, етичну природу і пов'язаний із нерозкаяністю за злочини комунізму. Отож, хай із сьогоднішнім ювілейним ушануванням жертв Другої світової війни прийде до нас усвідомлення що тоталітарне будяччя проросло на нашому полі не випадково. У Ялті 1945-го знесилене людство залишило ті зерна. Наше завдання сьогодні те будяччя виполоти.

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.