Держдеп: "Антисемітизм в Україні - там, де сепаратисти"

Прояви антисемітизму в східних регіонах України спровоковані прихильниками сепаратизму, перехідний український уряд не має до них жодного стосунку.

Про це заявив Айра Форман - керівник американського Бюро з моніторингу та боротьби з антисемітизмом [у складі МЗС США], повідомляє Євроазійський єврейський конгрес.

"Україна для нас особливо важлива через ту російську пропаганду, яка каже, що тут зростає рівень антисемітизму, що до цього причетний уряд, у якому засіли фашисти, - зазначив представник Держдепартаменту. - Однак спостерігається зворотне: ми бачимо, що проросійські сили всіляко заважають зусиллям провести на сході України вибори".

За словами Формана, загалом в Україні існує суспільний консенсус: "В цілому - немає ніякого антисемітизму з боку тимчасового уряду України, але є прояви антисемітизму на півдні і сході України з боку проросійських сил".

Він нагадав про прояв антисемітизму, зафіксований біля Донецької синагоги під час проведення так званого "референдуму" про самовизначення Донецької області.

"Експерти вважають, що цей інцидент був спровокований проросійськими силами", - наголосив Форман.

Ідеться про інцидент 15 квітня 2014 року: коли представники єврейської громади зібралися святкувати Песах, група невідомих із закритими обличчями, під'їхавши до Донецької синагоги, стала роздавати всім її відвідувачам листівки образливого і протиправного характеру.

"Російські заяви про те, що є якийсь прояв антисемітизму в перехідному уряді України - це абсолютна брехня, - підсумував Форман.-  Особливих зусиль ця діяльність [Росії] набуває перед виборами. Коли ми маємо справу з пропагандою і дезінформацією щодо уряду в Києві, то чомусь стикаємося з тим, що факти прояву антисемітизму фіксується на сході України".

Чиновник також підкреслив, що в останні місяці в самій Росії почастішали випадки проявів антисемітизму.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.