В ЛУГАНСЬКУ ВИКРАЛИ УНІВЕРСИТЕТСЬКОГО ІСТОРИКА

У Луганську викрали голову місцевої "Просвіти", викладача ЛНУ Володимира Семистягу.

Про це у своєму твітері написав блогер Сергій Іванов.

"Терористи ЛНР провели "обшук" офісу Семистяги в Центрі українсько-канадської дружби, - повідомив він. - Збираються робити "обшук" у його квартирі".

Володимир Семистяга - старший викладач кафедри історії України Луганського національного університету; член правління Луганської обласної організації краєзнавців, спеціалізується на історії XX сторіччя.

Володимир Семистяга

Він також є головою Луганського обласного об'єднання товариства "Просвіта" і головним редактором журналу "Бахмутський шлях". Ось його Facebook.

Як відомо, 8 травня 2014 року в м. Дружківка Донецької області терористи обстріляли і пограбували будинок члена Всеукраїнської організації "Просвіта" Євгена Шаповалова.

Того ж дня у селі Шандриголове Краснолиманського району Донецької області терористами було вбито фермера, активіста Краснолиманської "Просвіти" Валерія Сала.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.