В ЛУГАНСЬКУ ВИКРАЛИ УНІВЕРСИТЕТСЬКОГО ІСТОРИКА

У Луганську викрали голову місцевої "Просвіти", викладача ЛНУ Володимира Семистягу.

Про це у своєму твітері написав блогер Сергій Іванов.

"Терористи ЛНР провели "обшук" офісу Семистяги в Центрі українсько-канадської дружби, - повідомив він. - Збираються робити "обшук" у його квартирі".

Володимир Семистяга - старший викладач кафедри історії України Луганського національного університету; член правління Луганської обласної організації краєзнавців, спеціалізується на історії XX сторіччя.

Володимир Семистяга

Він також є головою Луганського обласного об'єднання товариства "Просвіта" і головним редактором журналу "Бахмутський шлях". Ось його Facebook.

Як відомо, 8 травня 2014 року в м. Дружківка Донецької області терористи обстріляли і пограбували будинок члена Всеукраїнської організації "Просвіта" Євгена Шаповалова.

Того ж дня у селі Шандриголове Краснолиманського району Донецької області терористами було вбито фермера, активіста Краснолиманської "Просвіти" Валерія Сала.

«Симон Петлюра інтернаціоналізує українське питання піснею»: невідома історія тріумфу «Щедрика» в Європі

«Завдяки цій державній інституції генерал Петлюра, керівник нової республіки вирішив спробувати показати світу окремішнє існування та етнічну ідентичність свого народу. – Пише французький критик.
– Які ці люди далекі від нашого мізерного прагматичного менталітету, яка в них відчувається віра! Дві години співу "a capella" іноземною мовою закінчилися чотирикратним викликом на біс – це характеризує найкраще успіх цього вечора».

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Життя в затінку комина. Подорож в Аушвіц. Частина 1

В’язень підійшов до огорожі, звів руки долонями вверх, як давні праведники при молитві й важко опустився на дроти. Сухо затріскотіли блакитні вогники й електричний струм зім'яв його лице зморшками болю…"

Серце фабрики смерті. Подорож в Аушвіц. Частина 2

...Проходячи через газову камеру, зловила себе на тому, що постійно скошую очі на отвір у стелі. Десятки літ тому над головами збитих у одну масу людей там з'являлося обличчя без рис – бо ж маски знеособлені – і сипалися жовтуваті гранули...