У Світовій спадщині ЮНЕСКО - нові місця і краєвиди. ФОТО

Організація Об'єднаних націй із питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) доповнила свій перелік Світової спадщини. Африканська річка, яка впадає в пустелю, найдовший у світі канал у Китаї, дороги інків та Шовковий шлях... України в переліку немає.

Про це повідомляють Євроньюз.

Отже, до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО потрапили:

Дельта річки Окаванґо у Ботсвані (Африка) з унікальною екосистемою:

 Буйволи в дельті Окаванґо - найбільшій на Землі "внутрішній річковій дельті". Окаванґо не впадає в океан, її величезна маса води розчиняється в пустелі Калахарі

Печера Шове на південному сході Франції із наскельними малюнками, яким 36 тисяч років:

 Малюнки людини кам'яної доби з печери Шове. Дикі коні (тарпани), волохаті носороги і дикі буйволи (тури). Загалом у печері понад 300 малюнків. Також є багато людських слідів на підлозі

Будівля тютюнової фабрики "Ван Нелле" в Роттердамі, що є взірцем інтернаціонального стилю [різновид модерну 1930-60 років] у промисловій архітектурі:

 Споруджена в 1925-31 рр. будівля фабрики є зразком інтернаціонального стилю - жодного "історичного" декору, рівні лінії, залізобетон, скло, відкриті простори і функціональність

Виноградники італійського регіону П‘ємонт з їхніми мальовничими краєвидами:

Оточений з трьох боків Альпами П'ємонт - один із найпівнічніших італійських регіонів. На початку XIX сторіччя в тому числі й високі тарифи Австрійської імперії на експорт вина призвели до повстання Джузеппе Гарібальді та війни за незалежність і об'єднання Італії

Турецьке місто Бурса та сусіднє село Джумаликизик, що зберегли архітектуру часів заснування Османської імперії:

 Типова вуличука у Джумаликизику , XIV сторіччя

Шовковий шлях – дорога завдовжки 5000 кілометрів, що поєднувала Китай із Середземномор‘ям:

Могильні кургани на трасі Шовкового шляху в Казахстані. Бес-Шатир ("п'ять наметів"), VI сторіччя. Загалом до Шовкового шляху ЮНЕСКО віднесло 33 пам'ятки (22 в Китаї, вісім - у Казахстані і три - в Киргизстані). Фото: travelokazakhstan.com

Дороги інків – мощені шляхи в Андах, прокладені давньою південноамериканською цивілізацією:

 Фрагмент дороги Імперії інків. Загалом мережа тих доріг сягає 30 тисяч км в шести країнах - Колумбія, Перу, Еквадор, Болівія, Чилі, Аргентина. 6 тисяч із них потрапило до переліку ЮНЕСКО. Оскільки індіанці не знали колеса, їхні траси могли мати сходи або підвісні мости

Також повідомляється, що до переліку Світової спадщини потрапив Великий канал у Китаї - найдовша рукотворна річка у світі (майже 1800 км):

Великий канал у Пекіні. Канал почав будуватися 1400 років тому - у V сторіччі до нашої ери. У X сторіччі - спеціально для каналу - винайшли шлюз

В перелік Світової спадщини ЮНЕСКО входять видатні культурні і природні цінності, що становлять надбання всього людства.

Наразі Україна представлена у списку Світової спадщини ЮНЕСКО такими об'єктами: собором Святої Софії і Києво-Печерською лаврою в Києві, історичним центром Львова, будівлею Чернівецького університету, дерев'яними церквами східного обряду в українських і польських Карпатах, античним Херсонесом, буковими пралісами Карпат і геодезичною дугою Струве.

У листопаді 2013 року повідомлялося, що в поточному році ЮНЕСКО розгляне можливість включення до переліку Світової спадщини пам'яток Кримського ханства із Бахчисарайського історико-культурного заповідника, але наразі це неможливо.

У липні 2012 року на сесії комітету ЮНЕСКО було відмовлено у включенні Андріївської та Кирилівської церков у Києві у список пам'яток Світової спадщини.

Дивіться також інші матеріали за темою "ЮНЕСКО"

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.