В ЛУГАНСЬКУ ПОМЕР ІСТОРИК, ВИКРАДЕНИЙ ТЕРОРИСТАМИ

Днями в Луганську в полоні терористів у захопленій будівлі ОДА помер історик, викладач і голова обласної організації "Просвіта" Володимир Семистяга.

Про це повідомляє ТСН.

У 64-річного Семистяги були серйозні проблеми з серцем, увечері 27 червня в нього стався черговий напад і він помер.

Місцевий журналіст Всеволод Філімоненко повідомив, що екстремісти довго намагалися приховати смерть активіста, і висловив сподівання, що 1 липня його тіло передадуть родичам.

"Армія сходу" затримала Володимира ще 23 червня, але дізнатися про те, "як у нього справи", мені вдалося лише позавчора вночі... Уже другу добу ми ведемо переговори про видачу родичам покійного, і лише дві години тому вдалося знайти компроміс із представниками самопроголошеної республіки", - написав Філімоненко над ранок вівторка в Facebook.

Володимир Семистяга

"Сподіваюся, сьогодні вранці тіло Володимира Федоровича передадуть близьким", - йдеться в повідомленні журналіста.

"Він не був у "Правому секторі" чи в армії, - додає користувачка Ірина Рєвунова, в якої Семистяга викладав історію. - Він не становив жодної загрози для сепаратистів. Він просто спілкувався українською, носив вишиванку, організовував літературні й музичні вечори за участю українських митців... Його "забрали" лише за те, що він був українцем".

Як відомо, 23 червня 2014 року терористи ЛНР викрали старшого викладача історії Луганського національного університету Володимира Семистягу.

24 червня терористи ЛНР викрали з власного помешкання викладача історії Східноукраїнського національного університету ім.Даля Сергія Сергієнка. Про його долю досі невідомо.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.