В Дарниці хочуть перейменувати 11 вулиць. Питають поради

Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація виступила з ініціативою перейменування вулиць району, що названі на честь "катів українського народу, комуністичних символів та тоталітарного режиму".

Про це повідомляє офіційний сайт Дарницької РДА.

"Неприпустимо, що в столиці сучасної України досі залишаються топоніми, присвячені особам, причетним до організації голодомору, політичних репресій та інших злочинів проти людяності", - наголошують чиновники.

РДА запрошує громадськість  долучитися до обговорення пропозицій щодо перейменування вулиць, провулків, проїздів нашого району, названих на честь діячів та подій тоталітарного режиму.

Пропонується перейменувати 11 вулиць та провулків Дарницького району, серед яких - вул. Леніна, Котовського, Комінтерну, Свєрдлова, Крупської, Будьонного, Ілліча, Фрунзе тощо.

Пропозиції просять надсилати на адресу вул. О. Кошиця, 11 в письмовій формі, а також на електронну адресу cmi_drda@ukr.net.

Консультації можна отримати в кімнатах 111, 112 відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації. Телефони: 564-90-55, 563-65-55.

Також: "Радянських" назв у 20 разів більше, ніж "незалежних". ІНФОГРАФІКА"

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем