Спецпроект

АНОНС: навчання, як удихнути життя в стару індустріальну споруду

У Львові відбудеться воркшоп "Регенерація індустріальних споруд в Україні".

До участі запрошують представників ініціативних груп, які розпочали або планують розпочати створення проекту, що передбачає зміну функцій у просторі постіндустріальної будівлі у своєму місті.

Воркшоп відбудеться 24-27 вересня 2014 року у Львові, повідомляє Асоціація культурних індустрій.

Впродовж воркшопу учасники матимуть можливість детально ознайомитись із реалізованими іноземними проектами культурних центрів в колишніх індустріальних будівлях у Варшаві, Кракові, Дрездені та Ляйпцігу, а також українськими – у Донецьку та Києві.

Засновники та менеджери цих успішних проектів проведуть низку презентацій, візьмуть участь у відкритих дискусіях, а також поділяться досвідом з учасниками воркшопу впродовж дводенної групової роботи над виробленням нових моделей регенерації постіндустріальних споруд.

Практична частина передбачає пошук нових функційних програм культурних центрів, фінансових, юридичних та менеджерських рішень.

На воркшопі буде можливість поспілкуватися зі справжніми інвесторами та експертами, компетентними щодо умов роботи в українському контексті, і почути відгук про свій проект.

Мета: розробити моделі регенерації індустріальних будівель, які можливо застосувати в українських умовах.  

Критерії відбору:

Взяти учать у конкурсі можуть 1-2 осіб від організації.

Перевага буде надана тим претендентам, які:

-      мають задум або план реалізації проекту регенерації індустріальної будівлі у своєму місті,

-      прагнуть якісних змін культурного середовища у своєму місті,

-      мають досвід реалізації проектів у сфері культури, урбаністики або міждисциплінарних проектів,

-      володіють англійською мовою вище середнього рівня.

Кінцевий термін прийому аплікацій – 25 серпня 2014 року.

Кошти і відшкодування:

Участь у воркшопі – безкоштовна,  учасники будуть забезпечені житлом і харчуванням на час проведення заходу. Для участі у конкурсі потрібно заповнити заявку.

Процедура відбору:

-      відбір здійснює журі,

-      рішення журі є кінцевим і не підлягає оскарженню,

-      учасники будуть повідомлені про результати відбору після 30 серпня 2014 року.

Проект здійснюється за підтримки фонду Гайнріха Бьолля (вважається пов'язаним із Партією зелених ФРН). 

Дивіться також:

"Індустріальна Ніч" у Донецьку. ЕКСКУРСІЯ

"Донбас - до перемоги!" Плакати УРСР часів індустріалізації. ФОТО

Львів пострадянський. Місто, про яке не хочуть знати. ФОТО

Інші матеріали за темою "Промисловість"

Роми. Ті, що пройшли крізь Голокост

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти за кілька годин знищили в газових камерах 3,5 тисячі ув’язнених ромів. Тільки у цьому таборі за роки війни було знищено більш 20 тисяч ромів з 14 країн Європи. Рішенням конференції найбільших ромських організацій світу цей день оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв геноциду ромів. В Україні цю дату офіційно встановлено постановою Верховної Ради в 2004 році.

Леся Бондарук: «Справа Юрія Дмитрієва не в обвинуваченні, а в замовленні проти нього…»

«Правда – найдієвіший спосіб проти брехні та беззаконня. Безсовісність Кремля сягає свого апогею. Безсовісно і безцеремонно вони проводять попередню імперську політику, намагаються з «гебешною удалью» викручувати руки новим незалежним державам. Мені соромно… А всередині Росії вирощується новий культ – Путінсько-поліцейський. Гебісти та інші силовики обнагліли вище можливого. Знову починається гонка озброєння, починаються шпигунські процеси… У країні нагнітається істерія «екстремізму», під цю дудку відбуваються найпідліші речі…»

Мустафа Джемілєв: Коли в історії людства окупанти йшли із зайнятої території самовільно та без тиску?

Сталінська депортація у дитячому віці до Середньої Азії, 15 років у тюрмах та колоніях, 303 дні голодування та внесок у повалення радянського союзу, повернення до Криму та створення системи органів національного самоуправління, окупація півострова Росією та заборона в’їзду на Батьківщину, врешті-решт статус живої легенди. Це невичерпний перелік біографічних віражів лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Перші залізниці і перші залізничні катастрофи в Україні

Перші залізниці на сучасній території України з’явилися протягом 1860-х років – це була залізниця із Відня через Краків до Львова і Чернівців. На Наддніпрянщині перші колії поєднали Курськ із Харковом, Києвом і Одесою. В кінці 1860-х років сталися і перші залізничні катастрофи, про які я Вам і розповім.