АНОНС: конференція до 25-річчя "Народного руху за перебудову"

Український інститут національної пам'яті запрошує на міжнародну науково-практичну конференцію "Історична роль Народного Руху України у відновленні української держави та побудові громадянського суспільства".

Захід присвячено 25-річчю утворення НРУ.

Час і місце заходу: 5 вересня 2014 р., початок о 9:30. Київ, вул. Олеся Гончара, 33.

Секції конференції:

Секція  І. Незалежність України – найбільше досягнення Руху: здобутки і можливості.

Секція 2. Міжнародна діяльність Руху.

Секція 3. НРУ як фактор створення Конституції та багатопартійності в Україні.

Секція 4. Рух у Верховній Раді України – рушійна сила історичних перетворень.

Секція 5. Ідеологія НРУ: боротьба Руху за державний статус української мови як фундамент України.

Секція 6. Національно-демократичний рух на сучасному етапі і його перспективи.

Секція 7. Майдан як народний рух за побудову громадянського суспільства.

Організатори: Верховна Рада України, Адміністрація Президента України, Кабінет Міністрів України, Міністерство культури України, Народний Рух України, Національна академія державного управління при Президентові України, Український інститут національної пам’яті та інші дєятелі.

За результатами роботи конференції планується видання збірника наукових праць.

Інше за темою "Рух"

Крізь бурю та сніг. Перший Зимовий похід Армії УНР

У перших числах грудня 1919 року Армія УНР налічувала близько 10 тисяч осіб. З них боєздатними були біля 2 тисяч. Керівництво проводило нараду за нарадою у пошуках виходу з ситуації. Вирішили йти у запілля окупантів. Так почався Перший Зимовий похід.

Львів. 1918. Єврейський погром

Наприкінці листопада 1918 року світ отримав страшні відомості зі Львова: європейські та американські видання писали про жорстоку розправу над тутешніми євреями, яких впродовж двох діб, одразу після відступу з міста українського війська, безжалісно грабували, палили, мордували і вбивали.

Український підрозділ у Зимовій війні: правда чи легенда

Формування українського добровольчого підрозділу, якщо пропозицію про нього й було надано фінському командуванню, не здійснили через брак часу, підготованих кадрів та фінансів.

Антисемітизм в Україні?

Якщо поглянути на останні чотири з половиною століття присутності великої кількості євреїв в Україні, лише 16-20 років були позначені періодами насильства. І це насильство, не слід забувати, чинилося не лише проти євреїв. Іншими словами, 430 років євреї жили поруч з етнічними українцями та іншими народами України в стані співпраці й толерантності, якщо не гармонії.