АНОНС: конференція до 25-річчя "Народного руху за перебудову"

Український інститут національної пам'яті запрошує на міжнародну науково-практичну конференцію "Історична роль Народного Руху України у відновленні української держави та побудові громадянського суспільства".

Захід присвячено 25-річчю утворення НРУ.

Час і місце заходу: 5 вересня 2014 р., початок о 9:30. Київ, вул. Олеся Гончара, 33.

Секції конференції:

Секція  І. Незалежність України – найбільше досягнення Руху: здобутки і можливості.

Секція 2. Міжнародна діяльність Руху.

Секція 3. НРУ як фактор створення Конституції та багатопартійності в Україні.

Секція 4. Рух у Верховній Раді України – рушійна сила історичних перетворень.

Секція 5. Ідеологія НРУ: боротьба Руху за державний статус української мови як фундамент України.

Секція 6. Національно-демократичний рух на сучасному етапі і його перспективи.

Секція 7. Майдан як народний рух за побудову громадянського суспільства.

Організатори: Верховна Рада України, Адміністрація Президента України, Кабінет Міністрів України, Міністерство культури України, Народний Рух України, Національна академія державного управління при Президентові України, Український інститут національної пам’яті та інші дєятелі.

За результатами роботи конференції планується видання збірника наукових праць.

Інше за темою "Рух"

Роми. Ті, що пройшли крізь Голокост

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти за кілька годин знищили в газових камерах 3,5 тисячі ув’язнених ромів. Тільки у цьому таборі за роки війни було знищено більш 20 тисяч ромів з 14 країн Європи. Рішенням конференції найбільших ромських організацій світу цей день оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв геноциду ромів. В Україні цю дату офіційно встановлено постановою Верховної Ради в 2004 році.

Леся Бондарук: «Справа Юрія Дмитрієва не в обвинуваченні, а в замовленні проти нього…»

«Правда – найдієвіший спосіб проти брехні та беззаконня. Безсовісність Кремля сягає свого апогею. Безсовісно і безцеремонно вони проводять попередню імперську політику, намагаються з «гебешною удалью» викручувати руки новим незалежним державам. Мені соромно… А всередині Росії вирощується новий культ – Путінсько-поліцейський. Гебісти та інші силовики обнагліли вище можливого. Знову починається гонка озброєння, починаються шпигунські процеси… У країні нагнітається істерія «екстремізму», під цю дудку відбуваються найпідліші речі…»

Мустафа Джемілєв: Коли в історії людства окупанти йшли із зайнятої території самовільно та без тиску?

Сталінська депортація у дитячому віці до Середньої Азії, 15 років у тюрмах та колоніях, 303 дні голодування та внесок у повалення радянського союзу, повернення до Криму та створення системи органів національного самоуправління, окупація півострова Росією та заборона в’їзду на Батьківщину, врешті-решт статус живої легенди. Це невичерпний перелік біографічних віражів лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Перші залізниці і перші залізничні катастрофи в Україні

Перші залізниці на сучасній території України з’явилися протягом 1860-х років – це була залізниця із Відня через Краків до Львова і Чернівців. На Наддніпрянщині перші колії поєднали Курськ із Харковом, Києвом і Одесою. В кінці 1860-х років сталися і перші залізничні катастрофи, про які я Вам і розповім.