АНОНС: Національний музей літератури вшанує 125-річний ювілей Євгена Чикаленка

9 грудня відбудеться захід "Любити Україну до глибини кишені…" (Євген Чикаленко в листуваннях і спогадах). Подія приурочена до 125-річчя від дня народження українського мецената.

Євген Чикаленко належить до провідних діячів національного поступу від 90-х рр. ХІХ ст. до національно-визвольних змагань 1917–1921 рр.

Будучи одним із найбагатших поміщиків України, він левову частину своїх статків віддавав на культурно-громадський розвиток нації. Зокрема, фінансував газету "Громадська думка", "Рада", журнал "Кіевская старина".

Він також був членом одеської і київської громад, причетним до виникнення практично усіх українських партій, серед них Товариства українських поступовців, з якої і постала Центральна Рада.

До 125-річчя від дня народження українського мецената в Музеї літератури відбудеться захід "Любити Україну до глибини кишені…" (Євген Чикаленко в листуваннях і спогадах). 

 

П'ятниця, 9 грудня, 11.00

Місце: Національний музей літератури України (Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11).

Вхід вільний.

Три цілі за ніч. Із «Щоденника нелегального солдата»

І бачу, як бойовики евакуюють пораненого. Двоє витягають його з окопу і забирають. Його руки у них на плечах, голова звисає на груди. Троє відразу, у повний зріст – легка мішень, спокуслива мішень... Але я не стріляю. Коли евакуюють пораненого, стріляти не можна. Так мене навчили. Етика війни. Табу. «Нельзя превращать благородное искусство войны в скотство», - говорить часто Вольф.

Чотири біографії на тлі Вересневої кампанії

Перевагою командира є брати відповідальність на себе. Сьогодні я беру її на себе у найтяжчу мить – наказую припинити подальшу беззмістовну боротьбу, аби не лити даремно вояцьку кров. Дякую вам за вашу мужність та ваш послух, знаю, що знову прийдете, коли будете потрібні.

Як дозвіл на продаж землі поховав Римську республіку

У 111 році до Р.Х. Рим вирішив приватизувати землю та відкрити ринок землі. До цього уся земля вважалася громадською. А від того моменту – оголошувалася приватною власністю. Як ця революція знищила Республіку та чому це був поганий сценарій?

Легенда про Топільцина

Зганьблений насамперед у власних очах реформатор вирішив відмовитися від влади та піти світ за очі. Разом з володарем погодилися вирушити на край світу й кілька тисяч його прихильників, які вважали Топільцина втіленням божества. Чи міг «проповідник миролюбства» стати засновником «імперії терору»?