Українська правда
Історична правда

У Польщі знижуватимуть у військовому званні за роботу в репресивних органах ПНР

12.10.2017
Версія для друку

Це стосується офіцерів Війська Польського та інших служб, які працювали в репресивних органах Польської Народної Республіки.

Протягом найближчих тижнів уряд Польщі має працювати над законопроектом про зниження у військовому званні офіцерів Війська Польського та інших служб, які працювали в репресивних органах Польської Народної Республіки, передає "Польське радіо".

Віце-міністр оборони Міхал Дворчик повідомив, що проект новелізації закону про загальний обов’язок оборони перебуває на етапі міжвідомчих консультацій.

Віце-міністр пояснив, що закон стосуватиметься, між іншим, функціонерів служби військової інформації, яка виводиться із радянської контррозвідки "Смерш", в якій працював, зокрема, генерал Войцех Ярузельський (комуністичний військовий і політичний діяч, очільник держави), яка спричинилася до поневолення Польщі.

"Це елементарна справедливість, щоб знизити у військовому званні осіб, які спричинилися до того, що Польщею оволоділи комуністи, совєти", – сказав Міхал Дворчик.

Як додав політик, кожен випадок розглядатиметсья окремо і свою оцінку на цю тему висловить Інститут національної пам’яті. У випадку офіцерів рішення прийматиме міністр національної оборони з власної ініціативи або на основі клопотання державих архівів, комбатантських і неурядових організацій. У випадку генералів та адміралів рішення прийматиме президент на прохання міністра національної оборони.

Віце-міністр оборони сказав, що невідомо, скількох осіб може стосуватися планований закон, скільки з них живе, і у випадку скількох процедура зниження у військовому званні відбудеться посмертно.Теми: ХХ сторіччя, спецслужби, комунізм, ПНР, Польща
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter