АНОНС: Лекція «Микола Сціборський: життя та ідеї засновника ОУН»

У Києві розкажуть про героїчні та загадкові сторінки життя одного із засновників ОУН, а також про ідейний спадок та устрій його «Націократії».

 

Визвольні змагання 1917-1921 років дали життя українському націоналізму. Одним із його провідних теоретиків і практиків був Микола Сціборський.

5 років бурхливого моря революції і війни дали йому можливість проявити себе і як військового командира, і як чиновника центрального та місцевого рівнів.

Якщо Дмитро Донцов вдихнув ідею в український післявоєнний мілітарний рух, то Микола Сціборський оформив її в структуровану модель. Сучасники відзначали його неймовірну працьовитість, аристократизм і самовідданість справі боротьби за незалежність української нації.

Найбільшим його вкладом в розвиток українського націоналізму є розробка концепції "націократії" – вітчизняного оригінального суспільно-політичного устрою, який став наповненням ідеї Української Самостійної Соборної Держави.

Про це та багато іншого йтиметься на лекції дослідника соціології історії Данила Коваля.

Час: 7 квітня, субота, 19.00.

Місце: літературний клуб "Пломінь", провулок Шевченка 5 (ст. м. Майдан Незалежності), Козацький Дім (3 поверх).

Читайте також:

"Держава вище класів і партій!". Конституція України: проект ОУН

«Вироки виконувати негайно!...»

22 травня минула 73 річниця оголошення Військовим судом оперативної групи (ВСОГ) «Вісла» перших смертних вироків

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

«Люди бігли і голосили: «Навічно!» - спогади спецпоселенки з Полтавщини

Уже 45 років Ольга Янкевич, уродженка Луцька, мешкає на Семенівщині. Проте назавжди запам’ятала січень 1950-го, коли їй із родиною довелося надовго залишити Україну. Її, тоді 9-річну дівчинку, разом із старшою сестрою, мамою і бабусею, комуністична влада зарахувала до «ворогів народу» і виселила на спецпоселення до Сибіру.

Ерцгерцог та шпигун у київській тюрмі. Справа Василя Вишиваного

Вільгельма Габсбурга, або Василя Вишиваного, вже навряд чи можна віднести до незаслужено забутих постатей вітчизняної історії. Фігура австрійського ерцгерцога, який відчув себе українцем, останніми роками привертає чимало уваги. Йому присвячені не лише наукові публікації, а й художній роман та навіть опера на лібрето Сергія Жадана. При цьому якщо про Вільгельма на чолі Українських січових стрільців у 1918-му пишуть багато, то про Вільгельма як київського в’язня 30 років потому – значно менше.