АНОНС: Лекція «Микола Сціборський: життя та ідеї засновника ОУН»

У Києві розкажуть про героїчні та загадкові сторінки життя одного із засновників ОУН, а також про ідейний спадок та устрій його «Націократії».

 

Визвольні змагання 1917-1921 років дали життя українському націоналізму. Одним із його провідних теоретиків і практиків був Микола Сціборський.

5 років бурхливого моря революції і війни дали йому можливість проявити себе і як військового командира, і як чиновника центрального та місцевого рівнів.

Якщо Дмитро Донцов вдихнув ідею в український післявоєнний мілітарний рух, то Микола Сціборський оформив її в структуровану модель. Сучасники відзначали його неймовірну працьовитість, аристократизм і самовідданість справі боротьби за незалежність української нації.

Найбільшим його вкладом в розвиток українського націоналізму є розробка концепції "націократії" – вітчизняного оригінального суспільно-політичного устрою, який став наповненням ідеї Української Самостійної Соборної Держави.

Про це та багато іншого йтиметься на лекції дослідника соціології історії Данила Коваля.

Час: 7 квітня, субота, 19.00.

Місце: літературний клуб "Пломінь", провулок Шевченка 5 (ст. м. Майдан Незалежності), Козацький Дім (3 поверх).

Читайте також:

"Держава вище класів і партій!". Конституція України: проект ОУН

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.