Македонія змінює свою назву

Греція та Македонія підписали угоду щодо зміни назви Македонії. Згідно з документом, сусідка Греції називатиметься Північна Македонія.

Грецький прем'єр Алексіс Ципрас назвав це "сміливим, історичним та необхідним кроком для наших народів", повідомляє українська служба Бі-Бі-Сі.

Лідери країн оголосили про угоду ще у вівторок і підписали її, попри протести.

Нагадаємо, Республіка Македонія здобула незалежність у 1991 році внаслідок розпаду Югославії. Її назва походить від античного грецького царства, яке охоплювало територію більшу за територію республіки.

У зв'язку з цим Республіка Македонія мала суперечки з Грецією, яка у своєму складі має провінцію з такою ж назвою. Греки заявляли, що використовуючи назву "Македонія" сусідня держава має претензії на частину Греції.

З 1993 року в ООН використовувалася назва "Колишня Югославська Республіка Македонія". Через питання назви Греція чинила перешкоди вступу Македонії в ЄС і НАТО. У 2011 році Міжнародний суд ООН в Гаазі ухвалив, що такі дії Греції незаконні.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.