Українські урядовці у Великій Британії відзначили 85-ті роковини Голодомору. ФОТО

У Великій Британії розпочали відзначення 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

У Лондоні місцева українська громада провела урочисту церемонію в рамках міжнародної акції "Запалімо свічку пам’яті!", повідомляє Посольство України у Великій Британії у "Фейсбуці".

 

До найстарішого в Європі монументу жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні вінки поклали Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко і президент Світового конгресу українців Євген Чолій.

 

Під час служіння зачитали імена вісімдесяти п’яти дітей з мільйонів тих, які загинули в роки Голодомору. Пам’ять безневинних жертв геноциду була вшанована хвилиною мовчання. Священики Української автокефальної православної церкви та Української греко-католицької церкви провели спільний поминальний молебень.

 

Урочистим запаленням свічки пам’яті розпочато відзначення у Великій Британії 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Нагадаємо, Сенат США ухвалив резолюцію, у якій визнає геноцидом Голодомор 1932-33 років.

"Месники" на горі Монастир

Справа могили "Месників" з УПА, яка кількакратно була нищена польськими вандалами, сплила під час переговорів президента України Володимира Зеленського та Польщі Анджея Дуди 12 жовтня 2020 року. Про акти вандалізму чимало писали в українських медіа. А от про саму подію, яка довела до трагічної загибелі в одному бою такої великої кількості повстанців — рядовому читачеві відомо небагато. Тож ми розповідаємо дещо детальніше про цей найтрагічніший бій УПА на Закерзонні

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Українськими місцями чеської пам’яті

Празьку вулицю Соколовську та українське село Соколове під Харковом відділяють близько півтори тисячі кілометрів, однак минуле століття зв’язало ці дві віддалені локації значно міцніше, ніж то виглядає на перший погляд

Ольга Ільків, зв'язкова Романа Шухевича

Оля опинилася перед вибором – ковтнути ампулу з отрутою і видати ворогам важливу адресу, чи ковтнути адресу і пережити тортури. Вона вибрала друге