АНОНС: "Історичною правдою" - по бездоріжжю, невігластву, фейкам і фальсифікаціям!" Зустріч у Бахмуті

Як деконструйовувати міфи і протистояти фейкам розповідатиме Олександр Зінченко, заступник головного редактора проекту "Історична правда", ведучий програми "Розсекречена Історія" на каналі UA:Перший.

Зустріч побудована як спроба відповісти на питання, які обговорює українське суспільство:

Історія роз’єднує, чи об’єднує українців? Як українське суспільство змінювало ставлення до історії після Майдану?

Чому і досі дискутують, коли для українців почалася Друга світова?

Коли українці і поляки знайдуть спільну мову у дискусіях про складні сторінки спільного минулого?

Навіщо потрібна декомунізація?

Як історична правда може допомогти проти фейків і інформаційної війни, розв’язаної РФ?

 Олександр Зінченко

Подія: "Історичною правдою" - по бездоріжжю, невігластву, фейкам і фальсифікаціям!"

Час: 27 жовтня, субота, 12.00

Місце: Бахмутський краєзнавчий музей, вулиця Незалежності, 26 


Подія відбудеться за сприяння ГО "Бахмутська Фортеця", КЗ "Бахмутський краєзнавчий музей" та Міністерства інформаційної політики України.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.