У Львові до 100-річчя ЗУНР відкрили ще один пам'ятник. ВІДЕО

Ввечері 31 жовтня у Львові відкрили пам'ятник Леву. Його звели до 100-річчя Західноукраїнської республіки. На відкриття завітав і міський голова Садовий разом з сім'єю.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на ТСН.

 Новий пам'ятник Леву у Львові

Фото: скріншот ТСН

На триметрову скульптуру одягли краватку пластуна. Поблизу з пам'ятником розпалили вечірню ватру. Поряд з нею молоді львів'яни зігрівалися чаєм, співали стрілецькі пісні та згадували історію столітньої давнини.

Також зазначається, що до відкриття доєднався і мер Львова Андрій Садовий. Однак, офіціозу чи перерізання стрічок не було – міський голова прийшов з дружиною та синами-пластунами.

"Сьогодні тут зібралися молоді люди, і сто років тому молодь творила Західноукраїнську народну республіку. Країна сильних. І цей лев – у пам'ять усіх тих добрих людей", - наголосив мер Львова.

Також він розповів, що таке святкування йому до вподоби, бо молодь не цурається історії, а навпаки проявляє, за його словами, не голослівний патріотизм.

Нагадуємо, що 1 листопада у Львові відкрили пам'ятник героям ЗУНР та УГА.

Роль Медведчука: Юрій Литвин і Василь Стус мали одного адвоката та загинули в одному таборі

Українського поета, журналіста, правозахисника Юрія Литвина знайшли з розтятим животом у камері колонії особливо суворого режиму ВС-389/36 у селі Кучино на Уралі. Це сталося 4 вересня 1984 року. Бездиханне тіло поета Василя Стуса знайдуть у карцері того самого дня роком пізніше

«Прийшов час збирати каміння…»: Про репатріацію нашої церковної старовини

Радянська влада вивезла з України безліч дорогоцінних артефактів, церковних цінностей. Напевно, немає жодного храму, який не був пограбований тодішньою владою. Коштовності частково продали за кордон. Та чимало збереглося у російських музеях. Це був відвертий грабунок. Від часу проголошення незалежності українська влада і українське суспільство мали б системно опікуватися поверненням нашої національної історико-культурної спадщини. Але чи ми, українці, – як суспільство і держава – готові до копіткої наполегливої праці з репатріації вкраденого спадку?

Українці в Єгипті

Весною 1920 року до Єгипту прибуло біля 4500 біженців з колишньої російської імперії. Три чверті з-поміж них були українцями або «малоросами» українського походження. Усіх поселено у пустельний наметовий табір в Тель-ель-Кебірі (залізнична станція між Каїром і Суецьким каналом)

Гомельська офіцерська сотня: союзник чи ворог української держави?

1 березня 1918 року Гомель зайняли німецькі війська відповідно до Берестейського договору, а через кілька днів він був переданий разом з повітом до Української Народної Республіки. За тиждень до вступу німців Гомельський революційний комітет та Поліський комітет РКП(б) терміново евакуювались на схід.