Медведчук судиться із нардепом Гопко за допис про Стуса

У Печерському районному суді Києва відбудеться перше засідання у справі за позовом Віктора Медведчука до народного депутата, голови парламентського комітету у закордонних справах Ганни Гопко. Кум Путіна намагається відсудити 1 гривню через буцімто образу його “честі та гідності” в дописі в мережі Facebook.

Підставою для позову Медведчука стала публікація Ганни Гопко у соцмережі Facebook за вересень 2018.

Народний депутат анонсувала акцію під стінами Генпрокуратури, присвячену вшануванню пам’яті Василя Стуса, а також закликала не допустити приходу до влади представників Путіна та розслідувати злочини, до яких вони причетні в Україні.

У позовній заяві зокрема виділяють цю цитату депутатки: "... у роковини смерті Василя Стуса — ми нагадаємо про Його ката, який тут, в Україні, веде бізнес, купує канали, рветься до влади. Адже #Медведчук є виродком системи, що знищила Стуса, а тепер уособлює сили реваншу, щоб знищити Україну".

Нагадаємо, що саме Віктор Медведчук виступав захисником у процесі над поетом і дисидентом Василем Стусом. Його "лінія захисту" викликала обурення як самого Стуса, так і інших українських дисидентів, на думку яких Медведчук де факто допоміг комуністичному режиму розправитися з поетом.

Після смерті Стуса Медведчук очолив адміністрацію президента Леоніда Кучми, а згодом став кумом президента Російської Федерації Володимира Путіна. Крім того журналісти Радіо Свобода знайшли матеріали щодо ймовірної причетності Віктора Медведчука до КГБ.

Нещодавно Медведчук став головою політради партії "За життя" та власником двох національних телеканалів. Разом із тим політик спокійно веде бізнес із видобування газу в анексованому Росією Криму.

У своєму позові до Ганни Гопко Медведчук вимагає визнати поширену інформацію недостовірною, видалити допис, опублікувати резолютивну частину судового рішення, покрити судові витрати, а також заплатити політику за моральну шкоду 1 гривню.

Медведчука в суді представляє нардеп від Опозиційного блоку Василь Німченко. Він же є заступником голови проросійської організації "Український вибір", яку очолює сам Медведчук.

"Публікація Гопко є оціночним судженням та висловлюванням власного бачення — критика діяльності Медведчука. Відповідно спростуванню така інформація не підлягає. Про це свідчать численні рішення Європейського суду з прав людини", — зазначає адвокат депутата Юрій Демченко. "Більше того, Ганна Гопко як народний депутат повинна інформувати громадськість про суспільно важливі справи, серед яких і діяльність проросійських політиків в Україні".

 Один із плакатів акції "Медведчук ПідАрешт"

Слід зауважити, що це вже не вперше кум Путіна судиться через публікації про нього.

Так, у 2013 році Медведчук подав до суду на письменницю Оксану Забужко через інтерв’ю, у якому авторка звинуватила його у причетності до провокацій проти учасників Євромайдану в Києві 30 листопада та 1 грудня.

Політик також судився із спікером парламенту Андрієм Парубієм. Причиною стало висловлювання тоді секретаря РНБО Парубія про причетність Медведчука до російського вторгнення. Після цього Медведчук подав в Печерський суд за образу "честі і гідності".

Час: 19 грудня, середа, 11.00

Місце: Печерський районний суд Києва, Хрестовий провулок 4, каб. 405.

«Чи можна вважати Голодомор геноцидом?»: транскрипт вебінару Німецько-української комісії істориків

24 вересня 2020 відбувся вебінар Німецько-української комісії істориків під назвою «Чи можна вважати Голодомор геноцидом?». Ця дискусія після її анонсування викликала широке обговорення в Україні.

Щоденники Голодомору. «Интересно, что сейчас нет следа так называемой этики. Отобран у людей бог и страх перед загробной жизнью»

«Вчера пришле Леонтий Петрович Ткачев, он чл. колектива, с больной ногой и он распух от голода, умолял чего-нибудь дать ему. Конечно накормила его чем могла. Я пожалувалась ему, что вот кормлю охотничью собаку, когда-то дорогую, а тепер она никому не нужна, т.к. нечем кормить. Он попросил ее у меня, говоря, что они съедят ее. Собаку все равно надо убить т.к. ее нечем кормить. Так пусть съедят ее. Коржев-кровельщик все время поддерживает семью мясом собак»

Щоденники Голодомору. «Дожди идут все время... А люди мрут своим чередом»

«На Украине вымирают целые деревни. Помню рассказывал мне в Харькове (Жутовская, 13) агроном. Он ездил в Полтавскую область заключать договора на посев бурака. Это было раннею весной. Въехали в деревню, мертвая тишина окутывала его. Заходил в хаты со своим спутником, видел мертвых, начавши разлагаться. В дет. яслях видел мертвих детей и няню».

Ґарет Джонс: Усюди було чути крики — «У нас нема хліба. Ми вмираємо»

Коли ще 1932 року один із харківських комуністів згадував про відсутність їжі, Сталін скаженів: «Ви придумали таку страшну казку про голод в Україні й думаєте, що налякали нас, але нічого з цього не вийде! Вступіть до Спілки письменників. Тоді ви зможете писати свої казочки, і дурні читатимуть їх».