Спецпроект

Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" оголосив архітектурний конкурс

19 грудня Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" (BYHMC) розпочав міжнародний архітектурний конкурс проектів дизайну центру із загальною площею близько 20 000 кв.м.

BYHMC запрошує архітекторів з усього світу подавати свої заявки на участь у конкурсі, запрошуються як досвідчені, так і молоді архітектори, великі і малі бюро. Від учасників очікується найвищий рівень креативності, інноваційності, натхнення та активності.

Конкурс організовано у два етапи, з процедурою попереднього кваліфікаційного відбору. У рамках відкритої процедури попереднього кваліфікаційного відбору для участі в Етапі 1 (лютий-квітень 2019 року) буде відібрано 8-10 архітекторів. Для участі у Етапі 2 (травень—липень 2019 року), журі відбере 4-6 учасників конкурсу. Архітектори, відібрані до участі в Етапі 1, повинні залучити до команди ландшафтного дизайнера.

Територія, на якій постане Меморіальний центр

Заявки будуть відбиратися на основі трьох прикладів проектів кандидатів. Інформація про проекти повинна містити технічні дані та добірку ілюстрацій.

Оцінку поданих пропозицій буде здійснювати журі. До його складу увійшли наступні особи (у процесі доповнення):

  • Сер Девід Аджайє, голова компанії Adjaye Associates, архітектор, Лондон/Великобританія
  • Янош Карас, засновник і партнер в компанії Aubök + Kárász Landscape Architects, ландшафтний архітектор, Відень/Австрія
  • Професор Вольфганг Лорх, засновник і партнер компанії Wandel Lorch Architekten, архітектор, Дармштадт/Німеччина
  • Райнер Махламакі, партнер-засновник компанії Lahdelma & Mahlamäki architects, архітектор, Хельсінкі/Фінляндія
  • Юрій Серьогін, член Національної спілки архітекторів України, архітектор, Київ/Україна
  • Олександр Свистунов, головний архітектор Києва, Київ/Україна
  • К’єтіль Торстен, засновник і партнер компанії Snøhetta, архітектор, Осло/Норвегія

У конкурсі можуть брати участь особи, які на момент оголошення про його проведення і у відповідності до правових норм країни їхнього проживання мають право використовувати назву посади "архітектор" та працюють на незалежних засадах як фрилансери.

У конкурсі також можуть брати участь архітектурні об’єднання (бюро), до складу яких входять фізичні та юридичні особи, що включають принаймні одну особу, яка має право на участь у конкурсі відповідно до умов, наведених у попередньому абзаці.

Докладніше вимоги до учасників уточнені на сайті BYHMC.

Кожний учасник Етапу 1, котрий надасть детальний опис концепції проекту, яку можна оцінити відповідно до вимог, викладених у конкурсній документації, отримає фіксований гонорар у розмірі 10 000 євро (нетто) в якості компенсації понесених витрат.

Крім того, учасник, що потрапляє до Етапу 2 і надає детальний опис концепції проекту, яку можна оцінити у відповідності до вимог, викладених у конкурсній документації, отримає фіксований гонорар у розмірі 10 000 євро (нетто) в якості компенсації понесених витрат.

Премії будуть вручені за результатами Етапу 2 конкурсу за наступним розподілом:

І місце:           20 000 євро

ІІ місце:         15 000 євро

ІІІ місце:        10 000 євро 

Заявки подаються виключно через онлайн форму на сайті проекту. Кінцева дата подачі заявок — 21 січня 2019 року.

3-4 травня 2019 року журі визначатиме переможців Етапу 1, у липні — Етапу 2. Остаточного переможця оголосять у липні—серпні 2019 року. 

Проект підтримується державними органами влади України, зокрема Київською міською державною адміністрацією. Робочі мови — українська та англійська.

ДОВІДКА:

Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" — це некомерційна освітня організація, покликана задокументувати та увічнити пам'ять про Голокост, зокрема, про масові розстріли в Бабиному Яру у вересні 1941 року.

Головна амбіція BYHMC – створити центр, присвячений трагічним подіям вересня 1941 року, що буде включати освітню та дослідницьку платформи, та водночас підтримувати ідею демократичного та стійкого суспільства на основі опрацьованої та інклюзивної історичної картини.

Карабах 1988 – 2020: як не заплутатися у районах та назвах населених пунктів

Осіння війна 2020 року привернула увагу всього світу до Нагірного Карабаху. Вірмено-азербайджанський конфлікт там триває вже три десятиліття.Однак остання ескалація кардинально змінила контури лінії зіткнення, призвела до істотних політичних наслідків. Ми мали нагоду спостерігати азербайджанський наступ у режимі реального часу. Протягом короткого часу оглядачі опанували назви населених пунктів та районів, ознайомилися із ландшафтом і транспортною інфраструктурою регіону.

Чехословаччина – народження демократії на уламках імперії

У купе потягу, котрий покидав Австро-Угорщину і прямував до Італії, сидів поважний чоловік з доглянутими сивими вусами та капелюхом на голові. Професор філософії, депутат парламенту імперії Габсбургів Томаш Ґаріґ Масарик. Разом з ним в потязі їхала його дочка Ольга. Масарик багато років маневрував між різними політичними течіями, проте в 1914 році, з початком Великої війни, професор прийняв рішення – він зробить все від нього залежне, щоб виникла нова держава – незалежна Чехословаччина. Зараз він прямував в Італію з метою організувати рух опору за кордоном. В разі провалу його задуму, йому і його родині, загрожувала в’язниця. Масарик розумів – або він здобуде державу для свого народу, або вже не зможе повернутися в Прагу.

Шанс на виживання: Київ у роки Голодомору

У роки Голодомору-геноциду абсолютна більшість українців проживала в сільській місцевості. Комуністичний тоталітарний режим, створюючи умови несумісні з життям, спрямував свій удар насамперед проти українських селян. Репресивна машина одним із механізмів злочину геноциду обрала вилучення всього продовольства, що призвело до масової смертності від голоду.

«Чи можна вважати Голодомор геноцидом?»: транскрипт вебінару Німецько-української комісії істориків

24 вересня 2020 відбувся вебінар Німецько-української комісії істориків під назвою «Чи можна вважати Голодомор геноцидом?». Ця дискусія після її анонсування викликала широке обговорення в Україні.