Волинський Шацьк хочуть виключити з переліку історичних населених місць України

Депутати Шацької ОТГ, що у Волинської області, проголосували за виключення Шацька зі списку історичних населених місць України.

Це сталося 10 січня на сесії Шацької селищної ради, повідомляє видання "Бізнес. Район"..

Перебування Шацька серед історичних населених місць України створює проблеми для міста, говорить головний спеціаліст відділу землекористування, охорони навколишнього середовища та архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету селищної ради Сергій Гірич.

Наприклад, окрім генерального плану міста необхідно буде розробляти архітектурний опорний план, вартість якого наближається до вартості генерального.

Фірму, яка могла б розробити такий план Гірич не може знайти вже два місяці. Поки він не буде розроблений архітектор не дасть дозволу на нове будівництво або реконструкцію, згідно новими державно-будівельними нормами від 1 січня 2019 року.

Селищні депутати ухвалили звернення до управління культури Волинської обласної адміністрації, щоб воно звернулося до Міністерства культури, у чиїй компетенції є виключення населеного пункту зі списку історичних місць.

На думку Гірича, до списку Шацьк міг потрапити помилково через пам’ятку архітектури місцевого значення, яка розташована в урочищі Сад. Але вона розташована за межами селища, тож як Шацьк потрапив до переліку. достеменно невідомо.

ДОВІДКА:

Історичне населене місце — це місто, селище чи село, яке зберегло повністю або частково свій історичний ареал з об'єктами культурної спадщини і пов'язані з ними розпланування та форму забудови, типові для певних культур або періодів розвитку. Список таких місць затвердила Верховна Рада 2001 року.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.