Волинський Шацьк хочуть виключити з переліку історичних населених місць України

Депутати Шацької ОТГ, що у Волинської області, проголосували за виключення Шацька зі списку історичних населених місць України.

Це сталося 10 січня на сесії Шацької селищної ради, повідомляє видання "Бізнес. Район"..

Перебування Шацька серед історичних населених місць України створює проблеми для міста, говорить головний спеціаліст відділу землекористування, охорони навколишнього середовища та архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету селищної ради Сергій Гірич.

Наприклад, окрім генерального плану міста необхідно буде розробляти архітектурний опорний план, вартість якого наближається до вартості генерального.

Фірму, яка могла б розробити такий план Гірич не може знайти вже два місяці. Поки він не буде розроблений архітектор не дасть дозволу на нове будівництво або реконструкцію, згідно новими державно-будівельними нормами від 1 січня 2019 року.

Селищні депутати ухвалили звернення до управління культури Волинської обласної адміністрації, щоб воно звернулося до Міністерства культури, у чиїй компетенції є виключення населеного пункту зі списку історичних місць.

На думку Гірича, до списку Шацьк міг потрапити помилково через пам’ятку архітектури місцевого значення, яка розташована в урочищі Сад. Але вона розташована за межами селища, тож як Шацьк потрапив до переліку. достеменно невідомо.

ДОВІДКА:

Історичне населене місце — це місто, селище чи село, яке зберегло повністю або частково свій історичний ареал з об'єктами культурної спадщини і пов'язані з ними розпланування та форму забудови, типові для певних культур або періодів розвитку. Список таких місць затвердила Верховна Рада 2001 року.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.